Reagujmy na akty wandalizmu i przestępczości

Bezpieczeństwo | Gmina | Miasto | Społeczeństwo |
Data publikacji: 15 listopada 2022

(14.11.) Sprawy dotyczące bezpieczeństwa, utrzymania porządku na terenie miasta i gminy, form zgłaszania niebezpiecznych sytuacji były tematem spotkania zorganizowanego w bogatyńskim urzędzie przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza z inicjatywy sołtysów oraz przewodniczących rad osiedli.

W spotkaniu uczestniczyli Komendant Komisariatu Policji w Bogatyni kom. Krzysztof Janas oraz Kierownik Referatu Prewencji asp. sztabowy Daniel Kuriata. Zgłaszane przez uczestników spotkania sprawy dotyczy najczęstszych naruszeń i wykroczeń widocznych w Bogatyni i sołectwach: wandalizmu, kradzieży mienia, chuligańskich zachowań, nielegalnej wycinki drzew. W związku z powyższym, aby usprawnić reagowanie służb na te i podobne sytuacje, policjanci informują, że wszelkie przejawy aktów wandalizmu i łamania prawa zależy zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego Komisariatu Policji w Bogatyni pod nr. tel. 47 873 21 20 lub poprzez kontakt z dzielnicowymi <kliknij>. W sprawach nagłych należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.

Istnieje również możliwość zgłaszania podobnych incydentów poprzez interaktywne narzędzie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” <kliknij>, która zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mieszkańcy mogą zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Najnowsze aktualności

Miejsko-Gminne Potyczki Matema...

30 marca, w naszej szkole odbyły się Miejsk...

Kategoria: Oświata,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Bogatynia, Sieniawka – 3...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Ruszyły Dolnośląskie Małe ...

27 marca 2023 roku rusza 9. nabór wniosków ...

Kategoria: Granty,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Konkurs grantowy „Dzieci...

Dzieci Kapitana Nemo to projekt historyczny d...

Kategoria: Granty, Kultura, Oświata, Stowarzyszenia,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Dotyczy dyżurów aptek...

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłasza...

Kategoria: Gmina, Miasto, Polecane, Zdrowie,

30 marca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności