Reagujmy na akty wandalizmu i przestępczości

Bezpieczeństwo | Gmina | Miasto | Społeczeństwo |
Data publikacji: 15 listopada 2022

(14.11.) Sprawy dotyczące bezpieczeństwa, utrzymania porządku na terenie miasta i gminy, form zgłaszania niebezpiecznych sytuacji były tematem spotkania zorganizowanego w bogatyńskim urzędzie przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza z inicjatywy sołtysów oraz przewodniczących rad osiedli.

W spotkaniu uczestniczyli Komendant Komisariatu Policji w Bogatyni kom. Krzysztof Janas oraz Kierownik Referatu Prewencji asp. sztabowy Daniel Kuriata. Zgłaszane przez uczestników spotkania sprawy dotyczy najczęstszych naruszeń i wykroczeń widocznych w Bogatyni i sołectwach: wandalizmu, kradzieży mienia, chuligańskich zachowań, nielegalnej wycinki drzew. W związku z powyższym, aby usprawnić reagowanie służb na te i podobne sytuacje, policjanci informują, że wszelkie przejawy aktów wandalizmu i łamania prawa zależy zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego Komisariatu Policji w Bogatyni pod nr. tel. 47 873 21 20 lub poprzez kontakt z dzielnicowymi <kliknij>. W sprawach nagłych należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.

Istnieje również możliwość zgłaszania podobnych incydentów poprzez interaktywne narzędzie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” <kliknij>, która zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mieszkańcy mogą zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Najnowsze aktualności

Szukasz kreatywnego i zrównow...

Podaruj namiastkę Zoo Görlitz, wręczając ...

Kategoria: Okolicznościowe, Zagranica,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Mikołajki Na Sportowo Dla Os...

W sobotę 2 grudnia, w Szkole Podstawowej nr ...

Kategoria: Integracja, Sport i rekreacja,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Programy grantowe...

"Kreatywna Europa" Program "Kreatywna Euro...

Kategoria: Granty, Kultura, NGO, Społeczeństwo, Współpraca transgraniczna,

6 grudnia 2023
Czytaj więcej

PFRON – Program wyrówny...

Ruszyła kolejna edycja "Programu wyrównywan...

Kategoria: Granty, NGO, Pomoc społeczna,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej

„Mini Playback Show̶...

W środę, 29 listopada 2023 r. o godzinie 16...

Kategoria: Kultura,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności