Rada Dialogu Społecznego w Turowie

Praca | Samorząd | Społeczeństwo |
Data publikacji: 6 kwietnia 2022

(1.04) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego, które odbyło się w KWB Turów.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego (WRDS WD), której prezydium obradowało dziś w Turowie, pełni funkcję doradczą i opiniodawczą. Do jej właściwości należy wyrażanie opinii w sprawach objętych zakresem zadań związków zawodowych lub organizacji pracodawców, będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa. Rada ma również możliwość rozpatrywania spraw społecznych lub gospodarczych powodujących konflikty między pracodawcami a pracownikami (jeżeli uzna te sprawy za istotne dla zachowania pokoju społecznego).

Posiedzenie w Turowie było poświęcone bieżącej sytuacji kopalni, perspektywie jej funkcjonowania oraz wpływowi na region przygraniczny. Zainteresowanie Rady wynika z faktu, iż Turów jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku i nagłe ograniczenie jego działalności w sposób znaczący wpłynęłoby na rynek pracy i mogłoby doprowadzić do wzrostu niepokojów społecznych. Choć podpisanie międzyrządowej umowy zakończyło polsko-czeski spór o kopalnię, członkowie Rady przyjechali do Turowa by na miejscu zapoznać się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. W spotkaniu uczestniczyli również: wicewojewoda Bogusław Szpytma, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, dyrekcja kopalni i elektrowni, strona społeczna oraz samorządowcy, w tym gospodarz terenu – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności