Program stypendialno-rozwojowy „Klasa”

Oświata |
Data publikacji: 17 marca 2023

Trwa rekrutacja do 21. edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BNP Paribas. To propozycja dla dzieci, które lubią się uczyć i mają dobre wyniki w nauce, ale na ich drodze do najlepszych liceów stoją finanse. Jest rozwiązanie tego problemu!

Trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” dla ambitnych absolwentów szkół podstawowych – Fundacja BNP Paribas pomaga im spełnić marzenia o lepszej edukacji.

– Od ponad 20 lat zapraszamy aspirujących uczniów do wzięcia udziału w programie „Klasa”. Głęboko wierzymy, że podstawą edukacji jest równy do niej dostęp wszystkich osób, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Dlatego też bardzo nas cieszy, że udało nam się pomóc już prawie 900 młodych ludzi z ponad pół tysiąca miejscowości w całej Polsce – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, prezeska Fundacji BNP Paribas.

Warunkiem starania się o stypendium jest średnia powyżej 4,0 (po I semestrze 8. klasy) lub wysokie wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych czy inne osiągnięcia. Dochód na osobę w rodzinie ucznia lub uczennicy nie powinien przekraczać 1 700 zł, a oni sami muszą wykazywać się zaangażowaniem w sprawy społeczne i chęcią do dalszego rozwoju. W pierwszej kolejności Fundacja będzie rozpatrywać wnioski osób z miejscowości poniżej 150 tys. osób. Aplikować do programu można do 16 kwietnia br.

Osoby wybrane przez Fundację otrzymają wsparcie przez cały okres nauki w jednym z 6 liceów biorących udział w programie – tradycyjnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Szczecinie i, po raz pierwszy od tego roku, w Białymstoku. Stypendystom programu „Klasa” zapewnione zostaną m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, spotkania rozwojowe, czy stała opieka wychowawcy i pedagogów. By ułatwić uczestnikom programu przejście w dorosłość, Fundacja zapewni im stypendium również na I roku studiów, a potem – kolejne okazje do rozwoju w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwenci Klasy.

„Klasa” wpisuje się w szerszą strategię Grupy dążenia do wypełniania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tym przypadku chodzi o cel 4. „Dobra jakość edukacji”, oraz 10. „Mniej nierówności”. Do tej pory w ramach programu Fundacja BNP Paribas wsparła swoją pomocą 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce, a Bank BNP Paribas przeznaczył na ten cel łącznie 26,7 mln złotych. Więcej informacji o programie stypendialno-rozwojowym „Klasa” można znaleźć na stronie: https://www.programklasa.pl/


Materiały informacyjne do pobrania:

Klasa_2023_Trwa_rekrutacja

Klasa_2023_podstawowe_informacje

Klasa_2023_ulotka

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności