Posiedzenie Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”

Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 22 listopada 2023

W poniedziałek (20.11) W Zittau odbyło się posiedzenie Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt” Bogatynia, Hradek nad Nysą, Zittau.

Sprawozdania merytoryczne i finansowe, budżet, dotychczasowe oraz planowane wspólne projekty i działania były przedmiotem obrad burmistrzów i radnych miast „Małego Trójkąta”. W posiedzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak oraz Radni Gminy Bogatynia. Przewodzący zgromadzeniu Burmistrz Zittau Thomas Zenker, przed przekazaniem prezydencji na ręce zastępcy Burmistrza Hradka nad Nisou – Pavel Farsky, podsumował  rok działalności Związku pomiędzy sesjami, w tym aktywną pracę grup roboczych, wspólne warsztaty, uroczystości i liczne projekty, w których uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe naszych mieszkańców od przedszkolaków po seniorów,
a których zagadnienia były bardzo obszerne od tradycji, przez turystykę po edukację. Omówione zostały tematy wspólnego festynu na Trójstyku Granic w 2024 roku, który będzie 20 rocznicą wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej, projekt Common Ground – Trialog w Trójstyku, zmiany porozumienia w sprawie finansowania grup roboczych Związku Miast oraz prefinansowania projektu „Współpraca przedszkoli w regionie trzech krajów”.

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności