Pomaganie i Bieganie – można to świetnie połączyć!

Gmina | Społeczeństwo | Sport i rekreacja | Zdrowie |
Data publikacji: 1 września 2022

Już 4 września, podczas Bogatyńskiej Dychy, odbędzie się kwesta dla 35-letniego mieszkańca naszej gminy – Bartosza Waniowskiego.

W połowie sierpnia, podczas skoku do wody, Bartosz doznał urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, czego efektem jest porażenie czterokończynowe. Pewnym jest, że czeka go długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Bartek, który nie odmawiał nigdy pomocy innym, sam jej teraz potrzebuje!

Gmina Bogatynia – Ośrodek Sportu i Rekreacji, sekcja biegowa „Izery” oraz jego przyjaciele i bliscy, postanowili go wesprzeć i organizują zbiórkę w postaci dodatkowych atrakcji, którą zaplanowano właśnie na 4 września podczas imprezy biegowej „Bogatyńska Dycha” i pikniku zdrowia. Wolontariuszy i maskotki z puszkami, będzie można spotkać tego dnia już od godziny 9.00.

Do akcji pomocy włączyli się także: Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, Bogatyńskie Stowarzyszenie Amazonki, Off-Road Team Bogatynia, Pro-Staff Animacja, Ewelina „Gabarka” Gabara, Marcin „Woron” Woroniecki. Nie pozostali obojętni lokalni przedsiębiorcy – przekazali swoje vouchery na licytację, która się odbędzie zaraz po ogłoszeniu wyników biegu.

Pomóc będzie można, wrzucając datki do puszek, robiąc sobie fotki z pluszakami, korzystając z atrakcji dla dzieci: zamków dmuchanych, animacji czy malowania buziek. Będą w sprzedaży także pyszne słodkości, ciasta, muffinki, popcorn oraz pyszna lemoniada.

Każda złotówka przybliży Bartka do sprawności, by w przyszłości mógł wystartować w kolejnych edycjach Bogatyńskiej Dychy, bo właśnie bieganie jest jego największą pasją.

Pomagajmy! Dobro zawsze wraca.

 

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności