Pomaganie i Bieganie – można to świetnie połączyć!

Gmina | Społeczeństwo | Sport i rekreacja | Zdrowie |
Data publikacji: 1 września 2022

Już 4 września, podczas Bogatyńskiej Dychy, odbędzie się kwesta dla 35-letniego mieszkańca naszej gminy – Bartosza Waniowskiego.

W połowie sierpnia, podczas skoku do wody, Bartosz doznał urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, czego efektem jest porażenie czterokończynowe. Pewnym jest, że czeka go długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Bartek, który nie odmawiał nigdy pomocy innym, sam jej teraz potrzebuje!

Gmina Bogatynia – Ośrodek Sportu i Rekreacji, sekcja biegowa „Izery” oraz jego przyjaciele i bliscy, postanowili go wesprzeć i organizują zbiórkę w postaci dodatkowych atrakcji, którą zaplanowano właśnie na 4 września podczas imprezy biegowej „Bogatyńska Dycha” i pikniku zdrowia. Wolontariuszy i maskotki z puszkami, będzie można spotkać tego dnia już od godziny 9.00.

Do akcji pomocy włączyli się także: Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, Bogatyńskie Stowarzyszenie Amazonki, Off-Road Team Bogatynia, Pro-Staff Animacja, Ewelina „Gabarka” Gabara, Marcin „Woron” Woroniecki. Nie pozostali obojętni lokalni przedsiębiorcy – przekazali swoje vouchery na licytację, która się odbędzie zaraz po ogłoszeniu wyników biegu.

Pomóc będzie można, wrzucając datki do puszek, robiąc sobie fotki z pluszakami, korzystając z atrakcji dla dzieci: zamków dmuchanych, animacji czy malowania buziek. Będą w sprzedaży także pyszne słodkości, ciasta, muffinki, popcorn oraz pyszna lemoniada.

Każda złotówka przybliży Bartka do sprawności, by w przyszłości mógł wystartować w kolejnych edycjach Bogatyńskiej Dychy, bo właśnie bieganie jest jego największą pasją.

Pomagajmy! Dobro zawsze wraca.

 

Najnowsze aktualności

Odwiedziny uczniów ze Szkoły...

Dzisiaj (05.06) bogatyński Urząd Miasta i G...

Kategoria: Oświata, Urząd,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

„Poznaj Polskę” – k...

17.05 uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawow...

Kategoria: Oświata, Turystyka,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Pikniki z okazji święta dzie...

W piątek (2.06) Dzień Dziecka obchodziły d...

Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansow...

2 czerwca br, na terenie Elektrowni Turów zo...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Inwestycje,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Wyróżnienia dla uczennic z D...

W piątek (2.06) trzy uczennice Szkoły Podst...

Kategoria: Oświata,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności