Polska i Czechy już 17 lat w Unii Europejskiej
W sobotę, 1 maja, w samo południe na Trójstyku w Porajowie polscy, czescy i niemieccy samorządowcy spotkali się, aby symbolicznie uczcić 17 rocznicę wejścia Polski i Czech do Unii Europejskiej.
Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy świętował po swojej stronie granicy. I tym razem nie przeszkodziło to we wzniesieniu wspólnego toastu i wypiciu lampki szampana. Polską stronę reprezentował pełniący funkcję Burmistrza MiG Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, z czeskiej strony przybyli Starosta Hradka Josef Horinka wraz z Hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Putą, niemiecką stronę reprezentował Burmistrz Miasta Zittau Thomas Zenker. Wszyscy uczestnicy niecodziennych obchodów tego wydarzenia, kolejny już raz, wyrazili nadzieję na świętowanie 18 rocznicy w innych, lepszych okolicznościach.
Najnowsze aktualności
Dzień Dziecka w Szkole Podsta...
Kategoria: Okolicznościowe, Oświata,
Budowa Systemu Informacji Prze...
Kategoria: Samorząd,
Dzień Otwartych Domów Przys...
Kategoria: Domy przysłupowe, Miasto, Okolicznościowe, Polecane, Turystyka, Zabytki,
Nieodpłatne przekazanie sprz...
Kategoria: Oświata,
5 czerwca Urząd nieczynny...
Kategoria: Komunikaty, Urząd,