Policjanci będą pilnować bezpieczeństwa i porządku publicznego

Bezpieczeństwo | Polecane | Samorząd |
Data publikacji: 10 czerwca 2021

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pojawił się artykuł dotyczący wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Dotyczy on zapewnienia bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w dniu wyborów. Poniżej prezentujemy treść artykułu.

W niedzielę 13 czerwca odbędą się wybory Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wspomagani przez kolegów z innych jednostek będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem w trakcie głosowania i do czasu zliczenia głosów.

Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów, w szczególności tych związanych z kodeksem wyborczym, będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób podlega karze ograniczenia wolności nawet do lat 5.

Natomiast za naruszenie przepisów kodeksu wyborczego polegających między innymi na usuwaniu plakatów, czy wyniesieniu kart wyborczych, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkim tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie pod numerem telefonu: 47 87 332 00 lub 47 87 321 20, bądź też dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Zgorzelec

Najnowsze aktualności

Sesja Rady Miejskiej – 3...

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Samorząd,

28 lipca 2021
Czytaj więcej

Bogatynia – 3 sierpnia...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

28 lipca 2021
Czytaj więcej

Czekają stypendia po 7000 zł...

Jeszcze tylko do 2 sierpnia potrwa nabór w...

Kategoria: Gmina, Komunikaty,

27 lipca 2021
Czytaj więcej

MZGK – oferta pracy...

Dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komun...

Kategoria: Praca,

27 lipca 2021
Czytaj więcej

#SzczepimySię z KGW...

Zaszczepienie jak największej części społ...

Kategoria: Samorząd, Urząd,

27 lipca 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności