Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się – znaczy żyć

Bezpieczeństwo | Oświata | Stowarzyszenia | Turystyka |
Data publikacji: 15 marca 2023

– Góry to piękna sprawa, gdy są bezpieczne –
13 marca, w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak, Szkołę Podstawową w Porajowie odwiedzili goście ze Stowarzyszenia Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” w Bogatyni – pasjonaci wędrówek górskich pani Edyta Mucha i pan Tomasz Mucha.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali pani Edyty, która opowiadała o zasadach bezpiecznego zachowania w górach, pokazała ekwipunek niezbędny podczas górskich wędrówek (a było tego sporo!). Można było nawet przymierzyć elementy „bezpiecznej”, górskiej garderoby. Jedyne, czego zabrakło, to czas, bo góry to temat niemożliwy chyba do wyczerpania! Mogliśmy wysłuchać ciekawostek z podróży na Kilimandżaro, które w ostatnim czasie odwiedziła pani Edyta Mucha. Zdjęcia były przepiękne – przygoda jedyna i niepowtarzalna.

„W dniu dzisiejszym miałam przyjemność reprezentować Stowarzyszenie Sekcje Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” z Bogatyni prowadząc zajęcia w szkole podst. im. Jana III Sobieskiego w ramach projektu: „Bezpieczny Dolnoślązak”.
Program ten ukierunkowany jest na edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania na szlakach górskich zarówno latem jak i zimą. Praca z dziećmi to dla mnie nowe doświadczenie ale i się świetna zabawa, choć poprzeczka była wysoka. Podpierając się prezentacją slajdów jakoś przebrnęłam przez takie tematy jak: spakować mądrze plecak, co powinno się tam znaleźć i dlaczego. Uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak zaplanować trasę zarówno z tradycyjną mapą, jak i poprzez aplikacje w telefonie. Oczywiście nie mogło zabraknąć słów kilku o wyposażeniu apteczki, numerach alarmowych i aplikacji „Ratunek”. Bezpieczeństwo górach to temat zawsze aktualny, ważny, a nawet najważniejszy!” – pisze na swoim profilu FB pani Edyta Mucha

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności