Pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Działoszynie

Oświata |
Data publikacji: 16 października 2023

12 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści pod czujnym okiem wychowawczyni pani Kamili Stachury od wielu dni przygotowywali się do tej ważnej chwili. Odświętnie ubrani pojawili się w przystrojonej sali, a wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Na akademię przybyli wyjątkowi goście: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych pani Aleksandra Ratajczak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Mariola Danielewska, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji pani Monika Nawrot, rodzice oraz dziadkowie uczniów. Wszystkich zgromadzonych gości serdecznie przywitała dyrektor szkoły pani Irena Michalik.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie. Ukoronowaniem pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych, medali oraz innych upominków, które imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia przekazała uczniom wiceburmistrz pani Aleksandra Ratajczak.

Miłym akcentem dzisiejszej uroczystości był występ klasy II, która piosenką powitała uczniów klasy I wśród pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

tekst: Szkoła Podstawowa w Działoszynie

Najnowsze aktualności

Zjazd byłych mieszkańców Wi...

W sobotę (25.05) odbył się XIV Zjazd Miesz...

Kategoria: Gmina, Historia, Społeczeństwo,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Program grantowy dla Kół Gos...

Program wspiera działania w zakresie edukacj...

Kategoria: Ekologia, Granty, Stowarzyszenia,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Rowerem do domów przysłupowy...

Stowarzyszenie „Bog-Tur”, postanowiło w...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień Otwartych Domów Przys...

26 maja otworzyły się dla zwiedzających za...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

27 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień matki i ojca w Górnicz...

W środę (22.05) Górniczy Klub Seniora w Bo...

Kategoria: Okolicznościowe, Stowarzyszenia,

24 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności