Otwarcie hali i rządowe fundusze

Gmina |
Data publikacji: 30 listopada 2021

(29.11) Uroczyste otwarcie hali sportowej i pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład były przedmiotem spotkania w Bogatyni, w którym uczestniczyła minister Marzena Machałek.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek oraz samorządowcy z naszego regionu – beneficjenci pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, na zaproszenie burmistrza Wojciecha Dobrołowicza przybyli do Bogatyni, by porozmawiać o rządowych funduszach. Kwoty są imponujące, ponieważ z Polskiego Ładu samorządy naszego powiatu otrzymały łącznie ponad 62 000 000 zł, a sama gmina Bogatynia 10 450 000. Okazją do spotkania był dofinansowany z innego rządowego programu – Sportowa Polska, właśnie zakończony remont elewacji i dachu budynku sali gimnastycznej przy ul. Sportowej, wraz z montażem paneli fotowoltaicznych. To pierwsza gminna inwestycja, która została w całości zrealizowana za kadencji Wojciecha Dobrołowicza. Dzięki niej, zabytkowy obiekt w centrum miasta wygląda imponująco i stał się bardziej efektywny energetycznie. Koszt remontu to 774 760 zł, zadanie uzyskało 379 100 zł dofinansowania w ramach wspomnianego Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska. Podczas uroczystego otwarcia hali nie zabrakło gospodarzy OSiR-u i przedstawicieli klubów sportowych.
Strefę młodego kibica utworzyli na tą okoliczność uczniowie z SP 1 i rozśpiewane przedszkolaki z PP nr 4, które zaprezentowały się w barwach narodowych. Dzieci otrzymały od pani minister słodkie upominki i drobny sprzęt sportowy. Przy okazji inauguracji sali, o nowe steppery wzbogaciła się także zlokalizowana w niej miejska siłownia. Minister Marzena Machałek i burmistrz Wojciech Dobrołowicz odwiedzili bogatyński żłobek, który także został zasilony rządowymi funduszami z programu Maluch + (łącznie ok. 50 000 zł), a następnie uczestniczyli w roboczym spotkaniu z samorządowcami.

Najnowsze aktualności

Nowe działania rządu w odpow...

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kąte...

Kategoria: Covid-19, Zdrowie,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Informacja Przewodniczącego R...

Dotyczy Regulaminu korzystania z cmentarzy ko...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Rajd pieszy „Policz się...

22 stycznia grupa 15 członków Sekcji Turyst...

Kategoria: Sport i rekreacja, Turystyka,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Prosimy o ograniczenie wizyt w...

Drodzy mieszkańcy! Ze względu na pogarszaj...

Kategoria: Covid-19, Urząd,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej

Zasady postępowania z przeter...

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Kom...

Kategoria: Ochrona środowiska,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności