Ośrodek w nowej siedzibie

Pomoc społeczna | Profilaktyka | Zdrowie |
Data publikacji: 3 marca 2022

Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie działa w nowej siedzibie przy ul. Wyczółkowskiego 42 A w budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bogatyni.

Od wielu lat w Bogatyni brakowało miejsca, które spełniałoby wysokie standardy, jakie obecnie się stawia ośrodkom terapeutycznym w Polsce. Dzięki staraniom burmistrza Bogatyni Wojciecha Dobrołowicza oraz wielu osób zaangażowanych w pracę na rzecz osób potrzebujących, udało się takie miejsce stworzyć.

W ośrodku pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy służą pomocą w osobom uzależnionym oraz dotkniętym trudną sytuacją w rodzinie. Prowadzone są również konsultacje psychologiczne.

Otwarcie Ośrodka Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w nowej siedzibie odbyło się w dniu 01.03.2022 r. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz i Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny Ewa Duda. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście związani z profilaktyką uzależnień w gminie Bogatynia: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kubica, Przewodnicząca Komisji ds. Zdrowia Krystyna Dudziak-Piwowarska oraz radni, członkowie komisji, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni Beata Wiśniewska, Główny Specjalista ds. Profilaktyki Uzależnień Adam Balcer, psychoterapeuci uzależnień, Kurator Sądowy Sądu Rejonowego w Zgorzelcu Tomasz Śnieżyk.

Więcej informacji o działalności ośrodka na profilu Facebook <tutaj>

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności