Online o energetyce

Bezpieczeństwo | Energetyka | Inwestycje | Zagranica |
Data publikacji: 17 maja 2022

(17.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz uczestniczył online w spotkaniu Grupy Roboczej ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, dotyczącym projektu Strategii Energetycznej Dolnego Śląska oraz w webinarium „Polityka energetyczna Polski i Czech do 2050 roku”.

Strategia Energetyczna Dolnego Śląska to kluczowy dla naszego regionu dokument, do którego burmistrz Bogatyni wniósł szereg uwag i propozycji. Projekt jest obecnie poddawany wewnętrznej dyskusji, w dalszej kolejności zostanie przekazany do konsultacji społecznych.

Z kolei webinarium „Polityka energetyczna Polski i Czech do 2050 roku” to działanie w ramach projektu „Polska i Czechy wobec wyzwań polityki klimatycznej”, finansowanego z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Forum Polsko-Czeskie 2022”. Dyskusja dotyczyła aktualnych problemów związanych z bezpieczeństwem energetycznym, transformacją i ochroną środowiska. Taka debata pozwoli na określenie wyzwań, jakie stoją przed sąsiadującymi krajami oraz ułatwi wypracowanie wspólnych stanowisk, które są niezwykle ważne szczególnie teraz, po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wśród uczestników spotkania byli reprezentanci polskich i czeskich instytucji państwowych, samorządów, uczelni, biznesu i organizacji pozarządowych. Organizatorem webinarium była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, znana jako organizator Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

 

Najnowsze aktualności

Odwiedziny uczniów ze Szkoły...

Dzisiaj (05.06) bogatyński Urząd Miasta i G...

Kategoria: Oświata, Urząd,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

„Poznaj Polskę” – k...

17.05 uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawow...

Kategoria: Oświata, Turystyka,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Pikniki z okazji święta dzie...

W piątek (2.06) Dzień Dziecka obchodziły d...

Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansow...

2 czerwca br, na terenie Elektrowni Turów zo...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Inwestycje,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Wyróżnienia dla uczennic z D...

W piątek (2.06) trzy uczennice Szkoły Podst...

Kategoria: Oświata,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności