„Od przedszkola bez granic…” – konferencja w Bedrichovie

Oświata | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 23 marca 2022

W dniach 21-22 marca, w pobliskim czeskim Bedrichovie odbyła się konferencja dla uczestników czesko-polskiego, lustrzanego projektu pn. „Od przedszkola bez granic – sport, kultura, ekologia”, realizowanego przez Miasto Hradek wraz z Gminą Bogatynia, przy współudziale Miasta Zittau.

Dwudniowa konferencja była okazją do prezentacji działań projektowych po obu stronach granicy, ale przede wszystkim do zapoznania się członków zespołu koordynującego oraz uczestników ze strony hradeckich, bogatyńskich oraz żytawskich przedszkoli. Zaplanowane na te dni warsztaty poświęcone były przygotowaniu trójjęzycznego, obrazkowego słownika podstawowych wyrażeń i zwrotów do komunikacji niewerbalnej do wykorzystania przez dzieci w wieku przedszkolnym. W programie nie zabrakło także elementów integracji w postaci wspólnego wieczoru czy górskiej wędrówki. Nieodzowna była też wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

W projekcie „Od przedszkola bez granic – sport, kultura, ekologia” zaplanowano kilka ciekawych działań. Są to m.in. Wycieczka do zamku Sychrov (CZ), Zabawa w cyrk (w Bogatyni), Międzynarodowy przegląd przedszkolnych zespołów tanecznych (w Bogatyni), Dzień błota (w Libercu) oraz Olimpiada sportowa (w Hradku). Wyrażamy nadzieję, że projekt przyczyni się do odnowienia i ożywienia współpracy między przedszkolami w na styku trzech granic, szczególnie po trudnym okresie pandemii.

Polską stronę reprezentowały nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 4 w Bogatyni oraz naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Mirosław Drewniacki.

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności