Nasi „orientaliści” znowu w akcji

Oświata | Turystyka |
Data publikacji: 8 listopada 2022

22 października rozegrane zostały VII Świdnickie Marsze na Orientację, będące jednocześnie VIII rundą Pucharu Dolnego Śląska 2022. Dodatkowo impreza ta zaliczana była do Pucharu Polski Młodzieży 2022. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.

Nie odstraszyła nas ani konieczność bardzo wczesnej sobotniej pobudki, ani niezbyt zachęcające prognozy pogody. Tym razem zawody odbywały się w Sulistrowicach, u stóp Ślęży, nie bez powodów nazywanej „Śląskim Olimpem”. Może to jej „magiczne moce” sprawiły, że wbrew zapowiedziom pogoda nam dopisała (poza przelotnym deszczem na początku), a poszukiwania punktów kontrolnych uatrakcyjniły nam przepiękne krajobrazy i kolory złotej polskiej jesieni.
Trasy nie należały do łatwych (ranga Pucharu Polski). Tym razem budowniczowie postanowili umieścić niektóre punkty kontrolne w trudnych do znalezienia miejscach, np. w przepuście. Ale i z tym sobie świetnie poradziliśmy. Po rozegraniu dwóch etapów reprezentanci, startujący w barwach MKKT „Tramp” zdobyli miejsca:

XIX – drużyna z SP1, w składzie: Igor Michalski i Nadia Wolkiewicz
XXI – drużyna z SP Opolno, w składzie: Paulina Gralak, Julia Partyka i Julia Zdziebło

IV – startujący „solo” Mateusz Kowalczuk reprezentujący SP4

W tej edycji Pucharu prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, w której wszyscy nasi reprezentanci startujący w barwach MKKT „Tramp” Bogatynia zdobyli II miejsce, ustępując tylko drużynie gospodarzy, dzięki czemu wywalczyli Puchar Starosty Świdnickiego.

Opiekunami poszczególnych drużyn byli:
Szkoła Podstawowa nr 1 – Janusz Błażków
Szkoła Podstawowa nr 3 – Teresa Czerniawska i Aneta Strojanowska
Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5 – Katarzyna Krawczenko
Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju – Marek Łabędź

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i życzymy równie udanych startów w przyszłości.

Niedługo zamieścimy sprawozdanie z ostatniej rundy Pucharu Dolnego Śląska 2022, która rozegrana została 5 listopada we Wleniu.

relacja: Katarzyna Krawczenko i Marek Łabędź