Od 2015 r. 8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa – święto dla upamiętnienia zakończenia II wojny światowej.
Wojna zakończyła się podpisaniem przez Niemcy, które reprezentował feldmarszałek Wilhelm Keitel, bezwarunkowej kapitulacji w jednym z berlińskich kasyn o godz. 22.30 czasu środkowo-europejskiego dnia 8 maja 1945 r. Przerwanie działań wojennych nastąpiło dokładnie o 23.01. W Moskwie w momencie podpisywania dokumentu było już po północy, dlatego Rosjanie zakończenie wojny obchodzą 9 maja. Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym.
Z tej okazji Bogatyńscy samorządowcy również oddali hołd ofiarom II wojny światowej. Pełniący funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Wojciech Dobrołowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Oliaszem, Dyrektorem OSiR Adamem Ignatowiczem oraz przedstawicielami bogatyńskich Sybiraków i Kombatantów złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku im. Jana Pawła II.
Najnowsze aktualności
Dzień Dziecka w Szkole Podsta...
Kategoria: Okolicznościowe, Oświata,
Budowa Systemu Informacji Prze...
Kategoria: Samorząd,
Dzień Otwartych Domów Przys...
Kategoria: Domy przysłupowe, Miasto, Okolicznościowe, Polecane, Turystyka, Zabytki,
Nieodpłatne przekazanie sprz...
Kategoria: Oświata,
5 czerwca Urząd nieczynny...
Kategoria: Komunikaty, Urząd,