Na Guślarz!

Sport i rekreacja | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 16 czerwca 2021

12 czerwca 2021 r w Jasnej Górze na polanie piknikowej odbył „Bieg na Guślarz” – pierwsze działanie z lustrzanego projektu polsko-czeskiego pn „Region trójziemi – sport bez granic / sport bez barier / Region Trojzemí – sport bez hranic / sport bez barier”, dofinansowanego z FMP Nisa – Nysa INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Inicjatywę nazwano biegiem, jednak każdy zainteresowany, w wyznaczonym przez organizatora czasie, mógł dotrzeć na polanę piknikową, samodzielnie ustalając miejsce startu, ilość kilometrów i sposób w jaki pokona dystans. Zwieńczeniem trudów było wspólne spotkanie, wręczenie pamiątkowych medali i poczęstunek.

Projekt, w zamierzeniu organizatora, pozytywnie wpłynie na zintegrowanie osób aktywnie uprawiających różne formy aktywności fizycznych o różnym stopniu zaawansowania, w różnym wieku i różnorodnych środowiskach. Ponadto, przyczyni się do popularyzacji atrakcji turystycznych i infrastruktury sportowej w regionie. W przyszłości, być może pozwoli na zorganizowanie wspólnych międzynarodowych imprez sportowych oraz wpłynie na promocję biegania jako pozytywnej i zdrowej formy spędzania czasu w regionie trójstyku.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

20 maja 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 32 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

20 maja 2022
Czytaj więcej

Wyzwania i nowe perspektywy...

(19.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wsp...

Kategoria: Samorząd,

19 maja 2022
Czytaj więcej

XI Tydzień Świadomości Czer...

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do r...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

19 maja 2022
Czytaj więcej

Wydawanie żywności...

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsp...

Kategoria: dla Ukrainy,

18 maja 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności