Modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania w jednostkach OSP Gminy Bogatynia
W czwartek, 30 stycznia podpisane zostało porozumienie pomiędzy Gminą Bogatynia, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z Działoszyna, Porajowa, Kopaczowa i Sieniawki oraz Dolnośląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, reprezentowanym przez Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu.
Na mocy umowy przeprowadzona zostanie modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności poprzez unowocześnienie syren alarmowych w ww. jednostkach OSP.
Koszty realizacji zadania pokryje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, wykorzystując środki pochodzące z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz rządowego programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Odporność na kryzys — optymalizacja Służb Państwowych odpowiadających za bezpieczeństwo”.
Modernizacja systemu alarmowego to ważny krok w kierunku poprawy ochrony przeciwpożarowej i usprawnienia działań ratowniczych, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i sprawność funkcjonowania jednostek OSP w regionie.
Najnowsze aktualności
Dzień Dziecka w Szkole Podsta...
Kategoria: Okolicznościowe, Oświata,
Budowa Systemu Informacji Prze...
Kategoria: Samorząd,
Dzień Otwartych Domów Przys...
Kategoria: Domy przysłupowe, Miasto, Okolicznościowe, Polecane, Turystyka, Zabytki,
Nieodpłatne przekazanie sprz...
Kategoria: Oświata,
5 czerwca Urząd nieczynny...
Kategoria: Komunikaty, Urząd,