Mikołajki w Bogatyni

Kultura | Okolicznościowe |
Data publikacji: 8 grudnia 2023

W środę, 6 grudnia sala widowiskowa Bogatyńskiego Ośrodka Kultury ponownie zamieniła się w pokój Świętego Mikołaja – jednak tym razem widownia mogła również zajrzeć do fabryki zabawek – a wszystko to przez spektakl „Niezwykle Mikołajki 2”. Na wydarzenie zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

W pierwszej kolejności spektakl obejrzały przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia. O godz. 9.30 oraz 11.30 to właśnie one zasiadły w wygodnych fotelach sali widowiskowej BOK. Natomiast na godzinę 16.00 i 18.00 wstęp na wydarzenie był wolny. Sala widowiskowa pękała w szwach. Dzieci wraz z całymi rodzinami, z wypiekami na twarzy, oczekiwały spotkania z Mikołajem. Oczywiście się nie zawiodły. Mikołaj przybył, a wraz z nim elfy, prezenty i cała masa uśmiechu. Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na gorącą czekoladę oraz świąteczne pierniki.

W spektaklu „Niezwykłe Mikołajki 2” udział wzięli:
w roli Świętego Mikołaja – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz,
w rolach elfów:
Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak,
Sekretarz Gminy Bogatynia Łukasz Roszkowski,
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Bożena Mazowiecka,
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni Marta Bodziony,
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Jolanta Medycka,
Naczelnicy Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni: Monika Nawrot, Mariola Danielewska, Magdalena Kutz,
Radni Rady Miejskiej: Krystian Bajsarowicz oraz Dorota Bojakowska,
Animatorka Ewelina Gabara Walczak oraz Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Marcin Woroniecki, którzy odpowiedzialni byli również za przygotowanie spektaklu (scenariusz oraz reżyserię).

W prace nad spektaklem, z pełną energią, zaangażowali się również wszyscy pracownicy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, tworząc niesamowitą scenografię, oprawę muzyczną i dźwiękową oraz artyści pracowni teatralnej BOK, którzy przed spektaklem wprowadzili widownię w znakomity, świąteczny nastrój.

Podziękowania należą się również Bogatyńskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny za zaangażowanie i pomoc na każdym etapie przygotowań spektaklu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Najnowsze aktualności

Podpisanie umowy na Budowę Sy...

W dniu 1.07.2025 w Bogatyni została podpisan...

Kategoria: Biznes, Inwestycje, Technologia,

2 lipca 2025
Czytaj więcej

Bliźnięta pandy czerwonej ur...

W Zoo Görlitz-Zgorzelec na świat przyszły ...

Kategoria: Ciekawostki, Współpraca transgraniczna,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Wakacje w świetlicy...

Nie masz pomysłu, co robić w wakacje Przyjd...

Kategoria: Gmina, Pomoc społeczna, Społeczeństwo,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Zmiana ostrzeżenia meteorolog...

Zjawisko: upał Stopień zagrożenia: 2 W...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Wo...

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła ...

Kategoria: Samorząd, Urząd,

1 lipca 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności