Międzynarodowa konferencja w ramach projektu „Lokalne produkty na trójstyku granic”
18 marca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się „Konferencja Tematyczna” w ramach polsko-czeskiego projektu „Lokalne produkty na trójstyku granic”.
Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, promocji naszej wspólnej historii i kultury oraz podkreślenia znaczenia lokalnych produktów. Podczas konferencji prelegenci zaprezentowali trzy niezwykle ciekawe tematy:
„Domy przysłupowe – wspólna historia i tożsamość” – Adam Cebula
„Polsko-czeskie lokalne potrawy i produkty” – Hedvika Zimmermanová
„Tworzenie polsko-czeskich produktów lokalnych jako przykład współpracy między mieszkańcami Euroregionu” – Mateusz Zajdel.
Konferencja była pierwszym działaniem w ramach projektu, koordynowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. Partnerami projektu są Gmina Bogatynia, wspólnie z czeskim partnerem Kabinet Trojzemi.
Projekt „Lokalne produkty na trójstyku granic” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska – Polska 2021-2027.

Najnowsze aktualności
Sybiracy uczcili 86. rocznicę...
Kategoria: Historia, Okolicznościowe,
Msza Święta w intencji Sybir...
Kategoria: Historia, Okolicznościowe,
Walne zebranie sprawozdawczo-w...
Kategoria: Bezpieczeństwo, Gmina,
Spotkanie grupy kierowniczej Z...
Kategoria: Współpraca transgraniczna,
Ostrzeżenie meteorologiczne N...
Kategoria: Komunikaty,