Michalina Stawiarska mistrzynią Dolnego Śląska

Ekologia | Oświata |
Data publikacji: 17 maja 2023

15 maja 2023 r. uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, Michalina Stawiarska, zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego w kategorii klas 7-8.

Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP odbył się w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego i zorganizowany został przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” 2023 został uroczyście otwarty przez Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Roberta Olkiewicza, który przywitał wszystkich finalistów, nauczycieli, organizatorów i jury konkursowe w zachwycającej Auli Leopoldina. Od roku 2009 Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego jest przewodniczącym zespołu programowego tego konkursu.

Podczas finału na Uniwersytecie spotkali się finaliści, laureaci eliminacji w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy i Wrocławiu – 120 dzieci z 48 placówek oświatowych. We wszystkich etapach Konkursu wzięło udział aż 300 szkół, a liczba uczestników to 40 tysięcy. Jest to największe wydarzenie tego typu na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce.

Głównym celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego podmiotów fizycznych i prawnych w warunkach zrównoważonego rozwoju. Ponadto ma on również na celu wyposażenie dzieci w praktyczne umiejętności i nawyki związane z bezpieczeństwem dnia codziennego, udzielaniem pierwszej pomocy, ochroną środowiska, zachowaniem na drodze, w szkole, w domu, w lesie, spotykaniem obcych i zwierząt. Konkurs zawiera w sobie wiele różnych tematów, z jakimi dziecko spotyka się w dzisiejszym świecie.

Profesjonalne jury, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służb Medycznych, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Lasów Państwowych i innych instytucji oceniali czy finaliści konkursu potrafią udzielać pierwszej pomocy, chronić środowisko, czy mają praktyczne umiejętności i nawyki, które pomogą im i innym żyć bezpieczniej.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach ulokowanych na korytarzach w gmachu głównym uniwersytetu czekały na uczestników konkursu stanowiska, przy których wykonywali zadania. Nasza Michasia po mistrzowsku wykonała zadania konkursowe. Profesjonalnie wykonywała czynności ratownicze, rozumiejąc potrzebę niesienia pomocy poszkodowanym. Prezentowała postawę zgodną z etyką ekologiczną, podkreślając swoje aktywne uczestnictwo w środowisku przyrodniczym.

Michasiu, duma nas rozpiera!
Gratulujemy wygranej Tobie oraz Pani Agnieszce Olech

źródło: SP Działoszyn

Najnowsze aktualności

Wakacje z energią – kon...

Specjalnie dla fanów muzyki disco polo Bo...

Kategoria: Polecane,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Sesja Rady Miejskiej – 2...

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 44 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Gekon Williamsa w niebezpiecze...

Niesamowicie ubarwione gekony błękitno-kar...

Kategoria: Ciekawostki, Ekologia, Zagranica,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Zorganizuj staż w swojej firm...

· Bez obciążenia finansowego · Możliw...

Kategoria: Praca,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności