Mecz na szczycie dla Granicy Bogatynia

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 21 listopada 2022

W ubiegłą niedzielę doszło do pojedynku piłkarskiego w klasie A grupa II Jelenia Góra dwóch pretendentów do awansu do ligi okręgowej. Zajmująca fotel lidera MKS Granica Bogatynia przywitała u siebie drugiego w tabeli KS Piasta Zawidów.

Warto zaznaczyć, iż zespół z Bogatyni budowany jest od jesieni 2021 roku i oparty na miejscowych zawodnikach. Będąca faworytem tych rozgrywek drużyna z Zawidowa dokonała kilkunastu transferów przed rozpoczęciem rundy jesiennej .

Zawodników wyprowadzała eskorta dzieci z PGE AP Granicy Bogatynia, co stało się już tradycją na meczach rozgrywanych na stadionie przy ulicy Sportowej.

Mecz nie miał faworyta. Spotkanie było toczone w szybkim tempie. Początek należał do gości, którzy mogli już w pierwszej minucie objąć prowadzenie, ale znakomicie zachował się bramkarz miejscowych Jarosław Czekański broniąc tzw. „setkę”. W kolejnych minutach potyczki, to Granica przejęła inicjatywę i strzeliła dwie bramki w pierwszej połowie. W drugiej byliśmy świadkami jeszcze jednego trafienia Aleksandra Litwy, który zanotował tego dnia hattricka.

Wygrała drużyna lepsza tego dnia, nie tylko pod względem taktycznym, ale grająca ładną dla oka piłkę. MKS Granica Bogatynia do wiosny będzie liderem tabeli mając już sześć punktów przewagi nad drugim Piastem Zawidów. Na trybunach pojawiło się blisko czterystu kibiców.

Najnowsze aktualności

Zarządzenie nr 101/2024...

Zarządzenie nr 101/2024 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ósmoklasistki z Działoszyna ...

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół T...

Kategoria: Historia, Oświata,

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

„Międzynarodowy Dzień Ziem...

19 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:30 w Bogaty...

Kategoria: Ekologia, Oświata, Współpraca transgraniczna,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

XVII edycja programu Indeks St...

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przypo...

Kategoria: Oświata,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ogłoszenie dotyczące wstrzym...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje,...

Kategoria: Biznes, Praca,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności