Majówka u Sobieskiego

Gmina | Integracja | Oświata | Profilaktyka | Rodzina | Zdrowie |
Data publikacji: 17 maja 2023

„Festiwal Nauki i Zabawy „Majówka u Sobieskiego” uważam za otwarty.” – tymi słowami, w sobotę 13 maja, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Jolanta Medycka rozpoczęła imprezę, która łączy w sobie elementy sportu, nauki, muzyki i kultury. Festiwal zgromadził uczniów, rodziców i mieszkańców lokalnych miejscowości.

Ta integracyjna impreza organizowana jest w szkole w Porajowie od lat. W tym roku była to już 11. edycja. Jej współorganizatorami były Rady Rodziców Przedszkola i Szkoły oraz Stowarzyszenie Jan III i Dzieci. Nad Festiwalem patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Cała społeczność mogła skorzystać z przygotowanych przez nauczycieli i pracowników szkoły atrakcji. Na wszystkich czekały stanowiska naukowe, doświadczenia chemiczne i fizyczne, konkurencje sportowe, a także animacje i pokazy. Przeprowadzono konkurs plastyczny pod patronatem firmy BIURO INFO ze Zgorzelca, pod tytułem „Majówka – zabawa – nauka”, który w kategorii klas 1-4 wygrała klasa 4a, a w kategorii klas 5-8, klasa 8a. Podsumowano również projekt „Bezpieczny Dolnoślązak”, który realizowała szkoła. W Majówce uczestniczyli zatem przedstawiciele wszystkich służb zaangażowanych w realizację projektu na terenie szkoły, m.in. policja, straż pożarna, KRUS.

Niejeden maluch wyszedł z pomalowana twarzą, własnoręcznie zrobioną bransoletką, ozdobioną przez siebie figurką z gipsu.
Prawdziwą atrakcją był inaugurujący imprezę przemarsz ulicami Porajowa, poprowadzony przez króla Jana III Sobieskiego i królową Marysieńkę oraz szkolne Mażoretki przy akompaniamencie orkiestry KWB Turów. Wielką przyjemność sprawiła również cała społeczność szkolna w tańcu integracyjnym. Dźwięki „Waka waka” i „Jerusalema” zachęciły zaproszonych gości i rodziców. Na parkiecie pojawił się m.in. pan burmistrz Wojciech Dobrołowicz i pani burmistrz Aleksandra Ratajczak.

Dla zainteresowanych otwarty był wóz strażacki i policyjny, można było oznakować swój rower oraz skorzystać z przejażdżki autem off-road. Najmłodsi szaleli z animacjami Ekipy Gabarki.

Swoje stanowiska, ukierunkowane na profilaktykę i wychowanie miały zaprzyjaźnione z placówką stowarzyszenia i instytucje: Bogatyńskie Amazonki, Złoty Czepek, sanepid, Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania oraz Biblioteka Publiczna. Można było zmierzyć cukier, ciśnienie krwi, zbadać piersi, a także posegregować śmieci. Olbrzymią furorę zrobiły narkogogle i alkogogle, czyli symulatory zachowania po zażyciu narkotyków i alkoholu.

Przez cały czas królowała dobra zabawa, smaczne jedzenie przygotowane przez Stowarzyszenie „Kobiety Trójstyku”, Radę Rodziców, Stowarzyszenie „Jan III Dzieci” oraz świetna atmosfera.

Kulminacyjnym punktem imprezy było losowanie nagród wśród uczniów i przedszkolaków, zasponsorowanych przez pana burmistrza Wojciecha Dobrołowicza oraz Radę Rodziców.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za dobre serce, zabawę i wyśmienitą atmosferę i już zapraszają za rok.

Najnowsze aktualności

Odwiedziny uczniów ze Szkoły...

Dzisiaj (05.06) bogatyński Urząd Miasta i G...

Kategoria: Oświata, Urząd,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

„Poznaj Polskę” – k...

17.05 uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawow...

Kategoria: Oświata, Turystyka,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Pikniki z okazji święta dzie...

W piątek (2.06) Dzień Dziecka obchodziły d...

Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansow...

2 czerwca br, na terenie Elektrowni Turów zo...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Inwestycje,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Wyróżnienia dla uczennic z D...

W piątek (2.06) trzy uczennice Szkoły Podst...

Kategoria: Oświata,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności