Linie autobusowe 691 i 831A wznawiają kursy

Polecane | Turystyka | Zagranica |
Data publikacji: 1 lipca 2021

Od 3 lipca można ponownie dojechać autobusami z Bogatyni m.in. do Zittau i Świeradowa Zdroju.

Lato zachęca do wycieczek, a ich organizację na pewno ułatwią autobusowe połączenia transgraniczne, które musiały zostać zawieszone z powodu pandemii, a od soboty 3 lipca br. mogą ruszyć ponownie. Linie łączą Bogatynię i Zittau (831A), jak również Hradek n. Nysą, Zittau, Bogatynię i Świeradów Zdrój (691).

Burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz, hetman Kraju Libereckiego Martin Půta i reprezentujący Powiat Görlitz Thomas Rublack podpisali dziś w Bogatyni umowę o współpracy, dotyczącą linii 691. Będzie ją również sygnował burmistrz Świeradowa Zdroju Roland Marciniak, który nie mógł osobiście uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. Umowa będzie obowiązywać do zmiany rozkładów jazdy w połowie grudnia 2022 roku i w przypadku pozytywnej reakcji pasażerów może zostać przedłużona na kolejne lata. Każdy z partnerów sfinansuje tą część kosztów na swoim terenie, która nie zostanie pokryta z przychodów ze sprzedaży biletów. Na linię 831A, która finansowana jest wspólnie przez Gminę Bogatynia i Powiat Görlitz, umowa istnieje już od sierpnia 2020 r.

Autobus linii 691 jeździ w weekendy, każdorazowo trzy razy w każdym kierunku. Autobus linii 831A, obsługiwanej przez firmę F.H.U. Bielawa (Bieleccy), od poniedziałku do piątku jeździ trzy razy w każdym kierunku, a w weekendy dwa razy w każdym kierunku.

Bilety są dostępne w autobusie i można za nie zapłacić zarówno w euro jak i złotówkach, a w linii 691 także w CZK. Bilety do Zittau są także uznawane w komunikacji miejskiej w Zittau. Dla linii 691 obowiązuje taryfa przewoźnika IDOL. Na obydwu trasach będą uznawane też bilety EURO- NEISSE+.

Poniżej ulotki informacyjne z rozkładami jazdy.

AutoBus 831A

Bus 691

Najnowsze aktualności

Sesja Rady Miejskiej – 3...

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Samorząd,

28 lipca 2021
Czytaj więcej

Bogatynia – 3 sierpnia...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

28 lipca 2021
Czytaj więcej

Czekają stypendia po 7000 zł...

Jeszcze tylko do 2 sierpnia potrwa nabór w...

Kategoria: Gmina, Komunikaty,

27 lipca 2021
Czytaj więcej

MZGK – oferta pracy...

Dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komun...

Kategoria: Praca,

27 lipca 2021
Czytaj więcej

#SzczepimySię z KGW...

Zaszczepienie jak największej części społ...

Kategoria: Samorząd, Urząd,

27 lipca 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności