Kongres Firm Rodzinnych już we wrześniu

Gmina | Komunikaty | Ogłoszenia publiczne |
Data publikacji: 23 sierpnia 2021

Jedno z największych w Polsce wydarzeń dla przedsiębiorców rodzinnych – Kongres Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro”, odbędzie się w dniach 2-3 września we Wrocławiu. Zapraszamy firmy z regionu do uczestnictwa.

Na Kongres zaproszeni są właściciele firm rodzinnych i członkowie ich rodzin, w szczególności przyszli sukcesorzy. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Przez dwa dni odbywać się będą panele dyskusyjne, prelekcje i warsztaty – wszystkie poświęcone tematyce biznesowej, sytuacji firm rodzinnych w dobie pandemii oraz nowych trendów, za którymi warto podążać.

Tematy przewodnie wydarzenia to: pokonanie barier rozwojowych przedsiębiorstwa, zarządzanie zespołem w dobie kryzysu, sukcesja, interim management (tymczasowym menedżer w firmie), zastosowanie odnawialnych źródeł energii, prawo pracy, nowe rozwiązania prawne dla firm rodzinnych, internacjonalizacja działalności, cyberbezpieczeństwo oraz budowanie marki i nowe trendy.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Gotowi na jutro” a jej celem będzie odpowiedź na pytanie, jak przedsiębiorcy mogą przewidywać potencjalne kryzysy i przygotować się do nich.

– Każdy kryzys może być szansą i to jest najważniejsza lekcja, jaką dziś odrabia wiele firm rodzinnych. Pandemia boleśnie wpłynęła na niejeden biznes rodzinny, jednak nie unicestwiła branż. Nawet te najsilniej dotknięte ograniczeniami, jak turystyka czy gastronomia, szybko się odrodzą. I to będzie swego rodzaju nowe rozdanie, w którym wygrają przedsiębiorcy z krwi i kości, których do działania napędza pomysłowość, odwaga i doświadczenie, mający biznesowy instynkt. Nawet oni muszą być przygotowani na to, co przyniesie przyszłość, bo nasz świat podobnych wstrząsów jak ten z 2020 r. może doznać jeszcze wiele. Zmiany klimatyczne, kryzysy energetyczne, zmiany społeczne wpływające na potrzeby klientów czy rozpędzony rozwój technologii, to tylko przykłady, które możemy przewidzieć. O tym, jak się do nich przygotować, będziemy dyskutować podczas Kongresu, którego myśl przewodnia „Gotowi na jutro” zawiera sens tych rozważań – mówi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator Kongresu.

Kongres Firm Rodzinnych jest wspólną inicjatywą środowiska biznesowego, samorządowego
i akademickiego, objęty jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Organizatorem Kongresu jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Centrum Biznesu Rodzinnego. Głównym Partnerem Merytorycznym jest Grant Thornton. W wydarzenie zaangażowanych jest kilkunastu partnerów biznesowych i instytucjonalnych, Sponsorem Strategicznym jest PKO Bank Polski.

Kongres Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro” odbędzie się 2-3 września br. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Program wydarzenia, informacje o prelegentach oraz formularz zapisu na Kongres dostępne są na stronie www: kfr.com.pl (https://kfr.com.pl/).

Organizatorzy zapraszają również na serię webinarów towarzyszących wydarzeniu, informacje o nich dostępne są na stronie.

Najnowsze aktualności

OSTRZEŻENIE Nr 54 – Upa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Dzień Energetyka 2022...

Z okazji Dnia Energetyka składam wyrazy uzna...

Kategoria: Energetyka, Okolicznościowe,

14 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Informacja Ministerstwa Rozwoj...

"Szanowni Państwo, z uwagi na obecne wydarz...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Komunikaty, Ochrona środowiska, Polecane,

12 sierpnia 2022
Czytaj więcej

„Senioralia”...

Fundacja „Nasza Fundacja” wraz z Zarząde...

Kategoria: Kultura, NGO, Stowarzyszenia,

10 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Webinarium dla seniorów nt. z...

Publikujemy zaproszenie Urzędu Komisji Nadzo...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Polecane,

10 sierpnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności