Kolejny sukces zawodników PGE AP Granicy Bogatynia

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 16 listopada 2022

W finale prestiżowego turnieju Tarczyński Arena CUP, który odbył się 30 października 2022 roku we Wrocławiu na pięknym stadionie Tarczyński Arena Wrocław młodzi piłkarze PGE AP Granicy Bogatynia, w kategorii żaków (U9), zajęli bardzo dobre – drugie miejsce!

Jak powiedział prezes zarządu klubu MKS Granica Bogatynia Marek Dankowski: „Droga do finału nie była łatwa! „Żółto-czarni” musieli najpierw przebrnąć przez bardzo ciężkie eliminacje, które odbyły się 24 września br. w stolicy Dolnego Śląska. Awans do ścisłej ósemki (najlepszych drużyn z województwa dolnośląskiego) dawało tylko zdobycie pierwszego miejsca… Po bardzo wielu ciężkich i emocjonujących meczach nasi podopieczni PGE AP Granicy Bogatynia wygrali turniej eliminacyjny, tym samym meldując się w ścisłym finale, którego rozegranie wyznaczono pod koniec października na jednym z największych oraz najnowocześniejszych stadionów w Polsce!”.

W niedzielę 30 października na ostatnim etapie najlepsze drużyny podzielono na dwie grupy po cztery drużyny. Zajęcie pierwszego miejsca w tej fazie rozgrywek gwarantowało udział w wielkim finale na Tarczyński Arena Wrocław! Zawodnicy PGE AP Granicy Bogatynia zaprezentowali się znakomicie wygrywając swoją grupę. Na drodze do upragnionego zwycięstwa stanął im jednak wielki Śląsk Wrocław. Mimo heroicznej postawy młodzi bogatynianie musieli uznać wyższość znakomitego rywala i ostatecznie zajęli drugie, wyśmienite miejsce!

Drużynę na co dzień prowadzi trener Norbert Dawiec, który po zakończonym turnieju tak podsumował ten dzień: „Nasi podopieczni musieli uznać wyższość Śląska Wrocław… Uważam jednak, iż zagraliśmy świetne zawody i jestem bardzo dumny ze swoich zawodników. Warto wspomnieć, że nasz zawodnik Miłosz Szuszkiewicz zdobył tytuł króla strzelców, na który pracowała oczywiście cała nasza drużyna, wspierając naszego snajpera. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten wyjazd, zawodnikom za wspaniałe emocje oraz panu burmistrzowi, który wraz z rodzicami dzielnie dopingował naszych podopiecznych”.

Jak już wspomniano, od początku do końca zawodników PGE AP Granicy Bogatynia gorącym dopingiem wspierał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, a także rodzice naszych zawodników. Dziękujemy!

Zajęcie tak dobrego miejsca w wielkim turnieju jest jednym z wyjątkowych osiągnięć w historii Miejskiego Klubu Sportowego Granica Bogatynia. Wszystkim zaangażowanym w ten niezwykły dzień chcielibyśmy serdecznie podziękować, a naszym zawodnikom najbardziej! Życzymy Wam dalszych sukcesów i pielęgnowania swojej pasji, jaką jest piłka nożna! Spełniajcie marzenia!

Najnowsze aktualności

Miejsko-Gminne Potyczki Matema...

30 marca, w naszej szkole odbyły się Miejsk...

Kategoria: Oświata,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Bogatynia, Sieniawka – 3...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Ruszyły Dolnośląskie Małe ...

27 marca 2023 roku rusza 9. nabór wniosków ...

Kategoria: Granty,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Konkurs grantowy „Dzieci...

Dzieci Kapitana Nemo to projekt historyczny d...

Kategoria: Granty, Kultura, Oświata, Stowarzyszenia,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Dotyczy dyżurów aptek...

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłasza...

Kategoria: Gmina, Miasto, Polecane, Zdrowie,

30 marca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności