„Kartka do Komisji Europejskiej”

Polecane | Społeczeństwo |
Data publikacji: 30 kwietnia 2021

W Bogatyni wystartowała akcja PGE „Kartka do Komisji Europejskiej”. Do wpisania indywidualnych słów wsparcia dla Turowa zachęca mieszkańców pełniący funkcję burmistrza Wojciech Dobrołowicz.

Akcja „Kartka do Komisji Europejskiej” ma zwrócić uwagę na kwestię społeczną i gospodarczą związaną z ewentualną nagłą likwidacją kompleksu i polega na rozdaniu zaadresowanych kartek pocztowych do wypełnienia i podpisania. Wszystkie kartki po zebraniu zostaną przekazane na ręce Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. W Bogatyni można je otrzymać m.in. pod budynkiem Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Daszyńskiego 1, tam też zlokalizowana jest oznakowana skrzynka, do której należy wrzucić już wypełnione kartki (w godzinach pracy urzędu). Poniżej publikujemy komunikat PGE O. KWB Turów w sprawie akcji.

Szanowni Państwo,
26 lutego 2021 r. Czechy złożyły przeciwko Polsce skargę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, która dotyczy dalszego funkcjonowania kopalni węgla brunatnego w Turowie. Oprócz nieprawdziwego zarzutu, że Polska wydając koncesję na przedłużenie eksploatacji złoża do 2026 r. naruszyła prawo unijne, południowi sąsiedzi oczekują, że Trybunał Sprawiedliwości nakaże natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego. Spełnienie tego żądania doprowadzi do społecznej i ekologicznej katastrofy w krótkim czasie. Decyzja, o którą zabiega czeski rząd może doprowadzić do całkowitej zapaści naszego regionu w aspekcie społeczno-ekonomicznym jak i energetycznym.

Żeby wyrazić stanowcze NIE dla tak destruktywnych działań w naszym rejonie, organizowana jest kolejna akcja wsparcia dla kopalni i elektrowni Turów. Akcja „Kartka do Komisji Europejskiej”, która ma polegać na rozdaniu zaadresowanych kartek pocztowych do wypełnienia i podpisania. Wszystkie kartki po zebraniu zostaną przekazane na ręce Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Na rewersie kartki jest miejsce na dopisanie indywidualnych słów wsparcia dla kontynuacji działalności kopalni i elektrowni Turów. Tym samym zwracamy uwagę na kwestię społeczną i gospodarczą związaną z ewentualną nagłą likwidacją kompleksu. Z uwagi na RODO kartka powinna być podpisana bez podania danych adresowych.

Działając wspólnie i solidarnie z zaangażowaniem społeczeństwa lokalnego obronimy nasze miejsca pracy. Niech te kartki będą naszym głosem wskazującym europarlamentarzystom na szczególny teren turoszowski zamieszkiwany przez wyjątkowych ludzi.

Najnowsze aktualności

Szukasz kreatywnego i zrównow...

Podaruj namiastkę Zoo Görlitz, wręczając ...

Kategoria: Okolicznościowe, Zagranica,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Mikołajki Na Sportowo Dla Os...

W sobotę 2 grudnia, w Szkole Podstawowej nr ...

Kategoria: Integracja, Sport i rekreacja,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Programy grantowe...

"Kreatywna Europa" Program "Kreatywna Euro...

Kategoria: Granty, Kultura, NGO, Społeczeństwo, Współpraca transgraniczna,

6 grudnia 2023
Czytaj więcej

PFRON – Program wyrówny...

Ruszyła kolejna edycja "Programu wyrównywan...

Kategoria: Granty, NGO, Pomoc społeczna,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej

„Mini Playback Show̶...

W środę, 29 listopada 2023 r. o godzinie 16...

Kategoria: Kultura,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności