Kamień węgielny pod DPS

Inwestycje | Pomoc społeczna | Zdrowie |
Data publikacji: 16 maja 2022

(16.05) Dziś odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Bogatyni.

Parlamentarzyści na czele z minister Marzeną Machałek, władze powiatu zgorzeleckiego – inwestora, gospodarze terenu: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak i przewodniczący rady Eugeniusz Kubica, przedstawiciele gmin, służb, podmiotów gospodarczych, instytucji i duchowieństwa, a także dyrektor, mieszkańcy i pracownicy „Jędrka”, uczestniczyli dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego DPS-u. Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, a ta była wyjątkowo wyczekiwana. Nowoczesny i komfortowy obiekt, który został zaprojektowany dla 70 mieszkańców, powstanie u zbiegu ul. Kurzańskiej i Al. Solidarności. Działkę pod budowę DPS-u przekazała powiatowi gmina Bogatynia.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz, to bardzo ważne dla mieszkańców i pracowników, ale także całej gminy, że DPS dalej będzie funkcjonował na naszym terenie. „Jędrek” od lat aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności i choć pewnie Opolno będzie za nim tęsknić, nowa lokalizacja – w samej Bogatyni, da jego mieszkańcom także nowe możliwości.

Burmistrz Bogatyni i Starosta Zgorzelecki złożyli podziękowania minister Marzenie Machałek za wsparcie przy realizacji tej, ale również wielu innych inwestycji. Wojciech Dobrołowicz szczególnie podkreślił wagę dofinansowania rewitalizacji linii kolejowej Bogatynia-Zgorzelec z programu Kolej+, poinformował także o pozyskaniu rządowych funduszy na zakup wartego blisko 3 mln zł tomografu do gminnego szpitala.

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności