Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej

Komunikaty | Samorząd |
Data publikacji: 24 stycznia 2022

Dotyczy Regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych

Informuję, iż Rada Miejska w Bogatyni (Komisja Statutowa) wstrzymała pracę nad opracowaniem nowego projektu Regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych z uwagi na dwie okoliczności:

1. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu rozpatruje skargę złożoną przez Mieszkańców Gminy Bogatynia na Uchwałę nr XLIII/269/20 Rady Miejskiej w Bogatyni z dnia 20 sierpnia 2020 roku w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych oraz skargę Mieszkańców Gminy Bogatynia na Zarządzenie Nr 148/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z dnia 14 października 2020 r. w sprawie opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych w Gminie Bogatynia;

2. Rząd opublikował założenia nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, która ma zastąpić regulację z 1959 roku. Celem proponowanych zmian jest dostosowanie przepisów do obecnej rzeczywistości prawno-organizacyjnej. Między innymi w nowej ustawie zostanie wprowadzona definicja cmentarza. Projekt zakłada też wprowadzenie elektronicznych ksiąg cmentarnych, rejestru grobów, miejsc spoczynku oraz cmentarzy. 30 października zakończyły się konsultacje projektu. Zakładana data wejścia w życie przepisów to czerwiec 2022 r.

W związku z powyższym zasadne jest wstrzymanie prac nad zmianami w przedmiotowym dokumencie do czasu rozpatrzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny skargi, a także do czasu wejścia w życie ustawy.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni
Eugeniusz Kubica

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

20 maja 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 32 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

20 maja 2022
Czytaj więcej

Wyzwania i nowe perspektywy...

(19.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wsp...

Kategoria: Samorząd,

19 maja 2022
Czytaj więcej

XI Tydzień Świadomości Czer...

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do r...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

19 maja 2022
Czytaj więcej

Wydawanie żywności...

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsp...

Kategoria: dla Ukrainy,

18 maja 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności