I Integracyjny Mityng Paralekkoatletyczny

Integracja | Oświata | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 18 września 2023

15 września 2023 roku na stadionie przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza I Integracyjny Mityng Paralekkoatletyczny.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie u nas. Uczniowie ze szkół z Bogatyni i Zgorzelca oraz wychowankowie placówek konkurowali w 5 dyscyplinach , takich jak: rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, skok w dal oraz bieg na 100m. Wszystkie te konkurencje odbywały się jak na prawdziwej paraolimpiadzie. Mistrzowie: Piotr Kosewicz, Teresa Starzec, Joanna Oleksiuk, Lucyna Kornobys i Jakub Mirosław pokazali jak w profesjonalny sposób poradzić sobie z techniką i innymi aspektami. Mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach zmagania naszych zawodników. Specjalne platformy, zasłonięte oczy były prawdziwym wyzwaniem dla naszych startujących. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Na pamiątkę każdy zabrał ze sobą zdjęcia zrobione w fotobudce, była możliwość otrzymania własnoręcznie wypisanego certyfikatu przez pana Adama Kusiaka. Bufet z poczęstunkiem bardzo wspomógł naszych zawodników – owoce, batoniki energetyczne, ciastka czekoladowe, oczywiście wszystko w celu dodania energii wszystkim startującym sportowcom.

Dziękujemy za uczestnictwo i obecność. Szczególne podziękowania kierujemy do Głównego Sponsora I Integracyjnego Mityngu Paralekkoatletycznego Bogatynia 2023 Polskiej Grupie Energetycznej S.A.

Najnowsze aktualności

Szkoły z naszego regionu w ba...

Blisko 100 szkół z całej Polski bierze udz...

Kategoria: Oświata, Profilaktyka, Zdrowie,

22 września 2023
Czytaj więcej

Dynie dla Zoo Görlitz...

Dary w postaci dyń można oddać w kasie zoo...

Kategoria: Ochrona środowiska, Zagranica,

22 września 2023
Czytaj więcej

Otwarcie świetlicy w Bratkowi...

W najbliższą sobotę (23 września) o godz....

Kategoria: Inwestycje, Okolicznościowe,

21 września 2023
Czytaj więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izb...

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ochrona środowiska,

20 września 2023
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammografic...

9 października 2023 r. w Bogatyni przeprowad...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

20 września 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności