I Integracyjny Mityng Paralekkoatletyczny

Integracja | Oświata | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 18 września 2023

15 września 2023 roku na stadionie przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza I Integracyjny Mityng Paralekkoatletyczny.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie u nas. Uczniowie ze szkół z Bogatyni i Zgorzelca oraz wychowankowie placówek konkurowali w 5 dyscyplinach , takich jak: rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, skok w dal oraz bieg na 100m. Wszystkie te konkurencje odbywały się jak na prawdziwej paraolimpiadzie. Mistrzowie: Piotr Kosewicz, Teresa Starzec, Joanna Oleksiuk, Lucyna Kornobys i Jakub Mirosław pokazali jak w profesjonalny sposób poradzić sobie z techniką i innymi aspektami. Mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach zmagania naszych zawodników. Specjalne platformy, zasłonięte oczy były prawdziwym wyzwaniem dla naszych startujących. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Na pamiątkę każdy zabrał ze sobą zdjęcia zrobione w fotobudce, była możliwość otrzymania własnoręcznie wypisanego certyfikatu przez pana Adama Kusiaka. Bufet z poczęstunkiem bardzo wspomógł naszych zawodników – owoce, batoniki energetyczne, ciastka czekoladowe, oczywiście wszystko w celu dodania energii wszystkim startującym sportowcom.

Dziękujemy za uczestnictwo i obecność. Szczególne podziękowania kierujemy do Głównego Sponsora I Integracyjnego Mityngu Paralekkoatletycznego Bogatynia 2023 Polskiej Grupie Energetycznej S.A.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności