Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4

Oświata |
Data publikacji: 15 października 2021

W środę 13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z przyjęciem uczniów z klas pierwszych do społeczności szkolnej – czyli uroczystym Pasowaniem.

Te wydarzenia zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w galowe stroje, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ten dzień zapadł w pamięć wszystkich zebranych.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia p. Wojciech Dobrołowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Mariola Danielewska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Jackowska, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Medycka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Następnie uczniowie klas piątych zaprezentowali program artystyczny o dziejach Oświaty, w trakcie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom kwiaty, dziękując za ich pracę. Kolejnym punktem akademii było Pasowanie na Ucznia. Pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne. Publiczność nagrodziła ich wysiłki gromkimi brawami. Najważniejszym momentem ceremonii było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości.
Najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów ze zdobywanej wiedzy.

tekst: Hanna Włodarczyk
foto: UMiG

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności