Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4

Oświata |
Data publikacji: 15 października 2021

W środę 13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z przyjęciem uczniów z klas pierwszych do społeczności szkolnej – czyli uroczystym Pasowaniem.

Te wydarzenia zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w galowe stroje, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ten dzień zapadł w pamięć wszystkich zebranych.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia p. Wojciech Dobrołowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Mariola Danielewska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Jackowska, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Medycka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Następnie uczniowie klas piątych zaprezentowali program artystyczny o dziejach Oświaty, w trakcie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom kwiaty, dziękując za ich pracę. Kolejnym punktem akademii było Pasowanie na Ucznia. Pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne. Publiczność nagrodziła ich wysiłki gromkimi brawami. Najważniejszym momentem ceremonii było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości.
Najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów ze zdobywanej wiedzy.

tekst: Hanna Włodarczyk
foto: UMiG

Najnowsze aktualności

Nowe działania rządu w odpow...

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kąte...

Kategoria: Covid-19, Zdrowie,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Informacja Przewodniczącego R...

Dotyczy Regulaminu korzystania z cmentarzy ko...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Rajd pieszy „Policz się...

22 stycznia grupa 15 członków Sekcji Turyst...

Kategoria: Sport i rekreacja, Turystyka,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Prosimy o ograniczenie wizyt w...

Drodzy mieszkańcy! Ze względu na pogarszaj...

Kategoria: Covid-19, Urząd,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej

Zasady postępowania z przeter...

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Kom...

Kategoria: Ochrona środowiska,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności