Dzieci z gminy Bogatynia wyjechały do Mrzeżyna na kolonię

Oświata | Profilaktyka | Społeczeństwo |
Data publikacji: 23 sierpnia 2021

Dziś, w godzinach porannych, czterdzieścioro czworo dzieci z terenu miasta i gminy Bogatynia wyjechało do Mrzeżyna na kolonię zorganizowaną przez Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodzinny. Z inicjatywy i dzięki wsparciu Burmistrza MiG Bogatynia nad morzem spędzą cały tydzień.

To projekt działań profilaktycznych, wspierających rodzinę w prawidłowym funkcjonowaniu i wychowywaniu dzieci poprzez organizację czasu dla dzieci i młodzieży m.in. przez działania edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem kolonii jest zapewnienie wsparcia rodzin z dziećmi i młodzieżą w trudnych sytuacjach życiowych.

Współczesna rodzina zmaga się z wieloma problemami, o których wszyscy wspierający rozwój dziecka i rodziny dowiadują się bezpośrednio od rodziców i dzieci podczas pracy, rozmów, obserwacji, a także z diagnozy środowiska i rozeznania lokalnego systemu wsparcia dla dziecka i rodziny. Jak pokazują statystyki PCPR w Zgorzelcu w pieczy zastępczej znajduje się, aż 4,67% ,,naszych” dzieci umieszczonych w stosunku  do ilości dzieci w Gminie Bogatynia.

Wyrazem tego jest konieczność podejmowania działań uświadamiających, na różnych poziomach oraz starań dla wspierania dzieci i młodzieży w ich codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest więc zauważanie i reagowanie na problemy, których rodzina doświadcza w społeczeństwie.

Miłym akcentem, podczas odprawy kolonii, była obecność Burmistrza Miasta i Gminy Wojciecha Dobrołowicza, który przekazał dzieciom worki z gadżetami promującymi Miasto i Gminę Bogatynia. Mamy nadzieję, że będą dumnie noszone podczas nadmorskich spacerów.

Wyjazd dzieci został sfinansowany ze środków pochodzących z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Najnowsze aktualności

Bogatyńska „Noc spisowa...

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Lud...

Kategoria: Najważniejsze wiadomości, Społeczeństwo,

17 września 2021
Czytaj więcej

W obiektywie Marzeny Drozdowsk...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "P...

Kategoria: Ciekawostki, Zdrowie,

17 września 2021
Czytaj więcej

82. rocznica agresji Związku ...

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej usta...

Kategoria: Historia,

17 września 2021
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Romanem ...

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pis...

Kategoria: Kultura,

15 września 2021
Czytaj więcej

Pisarz-podróżnik spotkał si...

14 września Bibliotekę Publiczną w Bogatyn...

Kategoria: Kultura, Oświata,

15 września 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności