Dzieci z gminy Bogatynia wyjechały do Mrzeżyna na kolonię

Oświata | Profilaktyka | Społeczeństwo |
Data publikacji: 23 sierpnia 2021

Dziś, w godzinach porannych, czterdzieścioro czworo dzieci z terenu miasta i gminy Bogatynia wyjechało do Mrzeżyna na kolonię zorganizowaną przez Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodzinny. Z inicjatywy i dzięki wsparciu Burmistrza MiG Bogatynia nad morzem spędzą cały tydzień.

To projekt działań profilaktycznych, wspierających rodzinę w prawidłowym funkcjonowaniu i wychowywaniu dzieci poprzez organizację czasu dla dzieci i młodzieży m.in. przez działania edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem kolonii jest zapewnienie wsparcia rodzin z dziećmi i młodzieżą w trudnych sytuacjach życiowych.

Współczesna rodzina zmaga się z wieloma problemami, o których wszyscy wspierający rozwój dziecka i rodziny dowiadują się bezpośrednio od rodziców i dzieci podczas pracy, rozmów, obserwacji, a także z diagnozy środowiska i rozeznania lokalnego systemu wsparcia dla dziecka i rodziny. Jak pokazują statystyki PCPR w Zgorzelcu w pieczy zastępczej znajduje się, aż 4,67% ,,naszych” dzieci umieszczonych w stosunku  do ilości dzieci w Gminie Bogatynia.

Wyrazem tego jest konieczność podejmowania działań uświadamiających, na różnych poziomach oraz starań dla wspierania dzieci i młodzieży w ich codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest więc zauważanie i reagowanie na problemy, których rodzina doświadcza w społeczeństwie.

Miłym akcentem, podczas odprawy kolonii, była obecność Burmistrza Miasta i Gminy Wojciecha Dobrołowicza, który przekazał dzieciom worki z gadżetami promującymi Miasto i Gminę Bogatynia. Mamy nadzieję, że będą dumnie noszone podczas nadmorskich spacerów.

Wyjazd dzieci został sfinansowany ze środków pochodzących z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności