Działki przekazane dla Gminy Bogatynia
Wczoraj, (13.07) w obecności przedstawicieli Powiatu Zgorzeleckiego, burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał umowy darowizny na rzecz Gminy Bogatynia, dotyczące trzech działek położonych w Sieniawce i Opolnie Zdroju.
Tym samym, z sukcesem została zakończona wielomiesięczna procedura pozyskania tych terenów, poprzedzona zgodami wyrażonymi przez Radę Miejską w Bogatyni, jak i Radę Powiatu Zgorzeleckiego.
Przedmiotowe nieruchomości zostały przejęte na rzecz Gminy Bogatynia w celu realizacji zadań własnych z zakresu zieleni gminnej oraz terenów rekreacyjnych. Wspólnie z Radami Sołeckimi z Sieniawki i Opolna Zdroju dostrzeżono konieczność przejęcia ww. działek w celu rewitalizacji znajdujących się na nich parków, czy np. budowy gminnych placów zabaw.
Najnowsze aktualności
I Bogatyński Rajd Górski „...
Kategoria: Turystyka,
Sesja Rady Miejskiej – 2...
Kategoria: Komunikaty, Polecane, Samorząd,
Zlikwidowane przejście dla pi...
Kategoria: Komunikaty, Miasto,
spotkanie autorskie z pisarzem...
Kategoria: Kultura,
Świadczenie ratownicze dla pa...
Kategoria: Gmina,