Derby gminy dla „Granicy” Bogatynia

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 17 listopada 2022

W sobotę 13 listopada na boisku w Opolnie Zdroju, w ramach rozgrywek 14. kolejki klasy A Jelenia Góra, doszło do derbów gminy Bogatynia. Naprzeciw siebie stanęły dwie lokalne drużyny: w roli gospodarza LKS „Jaśnica” Opolno Zdrój i gości MKS „Granica” Bogatynia.

Faworytem tego spotkania byli zawodnicy przyjezdni, którzy fakt ten potwierdzili na boisku pokonując miejscowych 4:1.

W pierwszej połowie zawodnicy Granicy ewidentnie dominowali na boisku, czego rezultatem były trzy strzelone bramki. W drugiej odsłonie po dokonaniu kilku zmian w zespole z Bogatyni tempo gry nieco spadło. Goście mieli swoje stuprocentowe sytuacje na strzelenie goli, lecz tego dnia młody bramkarz Jaśnicy był świetnie dysponowany. Ostatecznie byliśmy świadkami dwóch bramek po jednej dla każdej ze stron.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, w duchu fair play i szacunku dla przeciwnika. Na trybunach pojawiła się licznie zgromadzona publiczność z naszej gminy (i nie tylko). Pojedynek obejrzał także Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który gorącym dopingiem wspierał oba zespoły.

Najnowsze aktualności

Miejsko-Gminne Potyczki Matema...

30 marca, w naszej szkole odbyły się Miejsk...

Kategoria: Oświata,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Bogatynia, Sieniawka – 3...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Ruszyły Dolnośląskie Małe ...

27 marca 2023 roku rusza 9. nabór wniosków ...

Kategoria: Granty,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Konkurs grantowy „Dzieci...

Dzieci Kapitana Nemo to projekt historyczny d...

Kategoria: Granty, Kultura, Oświata, Stowarzyszenia,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Dotyczy dyżurów aptek...

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłasza...

Kategoria: Gmina, Miasto, Polecane, Zdrowie,

30 marca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności