Cyklostrada – podpisano deklarację

Inwestycje | Sport i rekreacja | Turystyka |
Data publikacji: 18 listopada 2021

(17.11) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wraz z marszałkiem Cezarym Przybylskim, wicemarszałkiem Tymoteuszem Myrdą oraz gospodarzami powiatów i gmin naszego regionu, podpisał w Lubaniu deklarację współpracy w ramach projektu Cyklostrada Dolnośląska.

Cyklostrada Dolnośląska to ponad 2000 km tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Jej projekt oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc je również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Jak informuje urząd marszałkowski, projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria, zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Podczas spotkania konsultacyjnego w Lubaniu, samorządowcy rozmawiali o Trasie Via Regia – przebieg od Złotoryi do Bolesławca oraz o Trasie Doliny Nysy Łużyckiej, której częścią będzie 25-kilometrowy odcinek Cyklostrady biegnący przez gminę Bogatynia – od trójstyku do granicy z gminą Zgorzelec.

Jak podkreślają władze województwa, mowa jest o sieci malowniczych, bezpiecznych tras rowerowych, o wysokim standardzie, która będzie turystyczną atrakcją regionu i wyjdzie naprzeciw wyzwaniom polityki klimatycznej w zakresie komunikacji. Przedsięwzięcie ma być realizowane przy współudziale finansowym lokalnych samorządów, z wykorzystaniem środków unijnych z nowej perspektywy finansowej. Cyklostrada Dolnośląska ma szansę stać się przełomowym w skali kraju produktem turystycznym.

Najnowsze aktualności

Informacja Ministerstwa Rozwoj...

"Szanowni Państwo, z uwagi na obecne wydarz...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Komunikaty, Ochrona środowiska, Polecane,

12 sierpnia 2022
Czytaj więcej

„Senioralia”...

Fundacja „Nasza Fundacja” wraz z Zarząde...

Kategoria: Kultura, NGO, Stowarzyszenia,

10 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Webinarium dla seniorów nt. z...

Publikujemy zaproszenie Urzędu Komisji Nadzo...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Polecane,

10 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Wydarzenie Historyczne Roku 20...

Trwa internetowe głosowanie na Wydarzenie Hi...

Kategoria: Historia, Kultura, Oświata,

10 sierpnia 2022
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne...

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot...

Kategoria: Gmina, Komunikaty, Miasto, Polecane,

9 sierpnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności