Cyklostrada – podpisano deklarację

Inwestycje | Sport i rekreacja | Turystyka |
Data publikacji: 18 listopada 2021

(17.11) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wraz z marszałkiem Cezarym Przybylskim, wicemarszałkiem Tymoteuszem Myrdą oraz gospodarzami powiatów i gmin naszego regionu, podpisał w Lubaniu deklarację współpracy w ramach projektu Cyklostrada Dolnośląska.

Cyklostrada Dolnośląska to ponad 2000 km tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Jej projekt oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc je również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Jak informuje urząd marszałkowski, projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria, zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Podczas spotkania konsultacyjnego w Lubaniu, samorządowcy rozmawiali o Trasie Via Regia – przebieg od Złotoryi do Bolesławca oraz o Trasie Doliny Nysy Łużyckiej, której częścią będzie 25-kilometrowy odcinek Cyklostrady biegnący przez gminę Bogatynia – od trójstyku do granicy z gminą Zgorzelec.

Jak podkreślają władze województwa, mowa jest o sieci malowniczych, bezpiecznych tras rowerowych, o wysokim standardzie, która będzie turystyczną atrakcją regionu i wyjdzie naprzeciw wyzwaniom polityki klimatycznej w zakresie komunikacji. Przedsięwzięcie ma być realizowane przy współudziale finansowym lokalnych samorządów, z wykorzystaniem środków unijnych z nowej perspektywy finansowej. Cyklostrada Dolnośląska ma szansę stać się przełomowym w skali kraju produktem turystycznym.

Najnowsze aktualności

Nowe działania rządu w odpow...

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kąte...

Kategoria: Covid-19, Zdrowie,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Informacja Przewodniczącego R...

Dotyczy Regulaminu korzystania z cmentarzy ko...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Rajd pieszy „Policz się...

22 stycznia grupa 15 członków Sekcji Turyst...

Kategoria: Sport i rekreacja, Turystyka,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Prosimy o ograniczenie wizyt w...

Drodzy mieszkańcy! Ze względu na pogarszaj...

Kategoria: Covid-19, Urząd,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej

Zasady postępowania z przeter...

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Kom...

Kategoria: Ochrona środowiska,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności