Bogatyńskie LO przystępuje do projektu w ramach Funduszy Europejskich

Ekologia | Oświata | Turystyka |
Data publikacji: 3 kwietnia 2024

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni rusza z realizacją kolejnego projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego Plus. Projekt jest realizowany w terminie 31/12/2023-29/06/2025.

Tytuł projektu:
„Środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz promowanie swojego regionu turystycznego”.

Przyznane środki to 218 268,68 PLN na realizacje trzech działań projektowych:
– szkolenia językowe i metodyczne dla nauczycieli
– mobilności typu job-shadowing w Finlandii
– wizyty uczniów LO w partnerskich szkołach we Francji i Rumunii

W ramach projektu nauczyciele będą doskonalić znajomość języka angielskiego na kursach językowo-metodycznych w szkole na Malcie. Trzech nauczycieli językowców będzie miało możliwość obserwować pracę w szkole w Finlandii na wyjeździe typu job-shadowing. Ponadto 15 uczniów naszej szkoły weźmie udział w mobilnościach do szkół partnerskich w Rumunii i Francji.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności językowych nauczycieli i uczniów oraz dążenie do wielojęzyczności. Propagowanie idei uczenia się przez całe życie, podniesienie kompetencji osobistych, społecznych i organizacyjnych uczestników projektu, w tym samodzielności, wiary we własne możliwości, obycia w świecie, poznanie i otwartość na różnorodność dziedzictwa kulturowego swojego i innych krajów europejskich. Pogłębienie wiedzy o różnorodnych systemach edukacji w Europie, doskonalenie umiejętności zarządzania placówką, wymiana doświadczeń z kadrą zarządzającą szkołami z innych krajów europejskich. Ważnym elementem pracy podczas realizacji przedsięwzięcia jest uwrażliwienie na tematykę związaną z zagrożeniem ekologicznym i ochroną środowiska oraz wypracowanie sposobów promocji swojego regionu turystycznego, przygotowanie naszej społeczności do zielonej transformacji poprzez edukację młodzieży.

Pierwsze działania będą miały miejsce w lipcu i są to wyjazdy 6 członków kadry pedagogicznej na kurs języka angielskiego oraz 2 nauczycieli na szkolenie metodyczno-kulturowe.
Mobilności 15 uczniów zaplanowane są we wrześniu i październiku 2024 r. Młodzież, wraz z opiekunami, spędzi intensywne dwa tygodnie w Francji i Rumunii pracując nad zagadnieniami projektu przy okazji poznając kulturę krajów partnerskich. Rekrutacja chętnych uczniów już ruszyła.

Ostatnie działania zaplanowane są na kwiecień 2025 r. i jest to wyjazd 3 nauczycieli języków obcych do Finlandii w celu obserwowania fińskiego systemu edukacji, który uznawany jest obecnie za wzorcowy.

Aktualności dostępne na stronie internetowej lobogatynia.pl oraz na Facebooku.

Najnowsze aktualności

Zarządzenie nr 101/2024...

Zarządzenie nr 101/2024 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ósmoklasistki z Działoszyna ...

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół T...

Kategoria: Historia, Oświata,

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

„Międzynarodowy Dzień Ziem...

19 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:30 w Bogaty...

Kategoria: Ekologia, Oświata, Współpraca transgraniczna,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

XVII edycja programu Indeks St...

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przypo...

Kategoria: Oświata,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ogłoszenie dotyczące wstrzym...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje,...

Kategoria: Biznes, Praca,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności