Bogatynia dla Ukrainy

dla Ukrainy | Pomoc społeczna | Samorząd | Zagranica |
Data publikacji: 25 lutego 2022

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny – w ramach gestu solidarności z Ukrainą – organizuje zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz społeczności ukraińskiej.

Wszyscy Ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą, już od 28 lutego, przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny przy ul. Żołnierzy II Armii W. P. 14 w Bogatyni.

Potrzebna pomoc zostanie skierowana do uchodźców, którzy znajdą się na terenie Miasta i Gminy Bogatynia, do punktów recepcyjnych oraz do organizacji wspierających i przekazujących pomoc bezpośrednio do społeczności ukraińskiej pozostającej na terenie ogarniętej wojną Ukrainy.

Potrzebne będą: żywność z długim terminem ważności (tj. cukier, mąka, makaron, kasza, słodycze dla dzieci, ryż, konserwy mięsne, pasztety, kaszki dla dzieci, kawa, herbata, sery oraz wędliny pakowane próżniowo itp.) woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne, odzież (niekoniecznie nowa, ale zdecydowanie możliwa do dalszego użytkowania), chemia gospodarcza w tym środki czystości i higieny osobistej (proszki do prania, płyny do płukania, mydła w płynie, pasty do zębów, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki itp.)
Ponadto: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, peleryny przeciwdeszczowe.

Osoby, które są gotowe przyjąć pod swój dach lub udostępnić mieszkanie uchodźcom z Ukrainy prosimy o zgłaszanie się do Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogatyni pod numer telefonu 75 77 72 407/441/443. Pracownicy Ośrodka w miarę potrzeb będą się kontaktować w tej sprawie.

Pod wyżej wymienionym numerem telefonu udzielane są wszystkie informacje dotyczące zbiórki.Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności