„Bog-Tur” – uroczyste podsumowanie sezonu

Stowarzyszenia | Turystyka |
Data publikacji: 29 stycznia 2024

27 stycznia członkowie stowarzyszenia „Bog-Tur”, spotkali się na uroczystym podsumowaniu działalności w miniom roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak oraz naczelnik Monika Nawrot.

Prezes stowarzyszenia Sławomir Kałka przedstawił sprawozdanie z działalności. Następnie burmistrz wręczył nagrody najaktywniejszym członkom „Bog-Turu” – siedmiu uczestnikom wycieczek rowerowych pod nazwą „Miasta i Rynki” oraz okolicznościowy puchar za zdobycie korony gór polskich i statuetkę za wejście na Rysy. Później nadszedł czas na huczną zabawę, którą prowadził DJ Grześ i która trwała ona do „białego rana”.

Krótki wyciąg ze sprawozdania:
W minionym sezonie, zorganizowaliśmy kilka dużych imprez:

1. W kwietniu, wspólnie z Niemcami i Czechami, rajd pieszy „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki”, w którym udział wzięło ok. 350 osób, m.in. z Niemiec, Austrii, Węgier, Czech oraz z Polski – m.in. ze Szczecina, Warszawy, Wałbrzycha (grupa niepełnosprawnych), Lubania, Zgorzelca i duża grupa z Bogatyni.

2. W maju, wspólnie z Czechami z Visnovej, VII rajd pieszy i rowerowy „Eurotour 2023”, w który udział wzięło ok. 100 osób z Polski i Czech.

3. W sierpniu, IX rajd pieszy „Śladami Przeszłości”, w którym udział wzięło ok. 200 osób – dzieci i młodzież ze szkół oraz bogatyńskie stowarzyszenia i organizacje.

4. W październiku, XII rajd pieszy i rowerowy „Pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki” w Działoszynie, w którym udział wzięło ok. 50 osób.

Poza tym w sezonie 2023 zorganizowaliśmy 21 wyjazdów rowerowych, w których uczestniczyło 125 członków sekcji i 19 niezrzeszonych, którzy przejechali łącznie 1 670 km, m.in. do: Węglińca na Święto Grzybów, cykl 9 wyjazdów „Miasta i Rynki” do okolicznych miast (polskich, czeskich i niemieckich), Święto Niepodległości.

Byliśmy organizatorem 48 wycieczek pieszych i autokarowych, w których uczestniczyło 543 członków sekcji i 134 niezrzeszonych, przeszli w sumie 834 km: 8 wyjazdów „Szlakiem Malarzy” w Niemieckiej Saksonii, kilka etapów Głównego Szlaku Sudeckiego, Bogatyńska 10, Łużycka 50, „Pożegnanie i powitanie, słońca w Budnikach”, Pieszy Górski Rajd Retro „Flanela”.

Od 5 lat rywalizujemy z trzema bogatyńskimi stowarzyszeniami w ramach Turnieju Gry w Kręgle Cztwrech Stowarzyszeń oraz zbieramy plastikowe nakrętki dla Hospicjum Dziecięcego z Wrocławia.

Stowarzyszenie aktualnie liczy 120 członków.

Serdeczne podziękowania, sponsorom, darczyńcom oraz członkom Stowarzyszenia w tym:
– Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi,
– Dyrektorowi OSiR Adamowi Ignatowiczowi,
– naczelnikom Urzędu Miasta i Gminy Monice Nawrot i Monice Sawickiej,
– związkom zawodowym: „Solidarności” z Kopalni oraz Elektrowni, „Solidarności – 80” z Kopalni, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego oraz ZZ Pracowników Elektrowni Turów,
– Franciszkowi Romaniakowi za pomoc w projektach graficznych,
– Zarządowi „Bog-Turu”,
– Komisji rewizyjnej,
– Jerzemu i Mirosławie Pilipionkom, Elżbiecie Żelazo, Krystynie i Jerzemu Witkowskim, Katarzynie Wójcik, Ryszardowi Majowi, Danucie Rybak, Romanowi Ciesielskiemu, Zdzisławie Kluczyk, Marzenie Drozdowskiej, Danucie Tybińskiej-Krężel, Małgorzacie Przezak-Goćko, Stanisławowi Nieradko, Januszowi Bulandzie, Paulinie Szot za organizację oraz pomoc w organizacji wycieczek pieszych i rowerowych,
– Stanisławowi Turczyńskiemu za prowadzenie list aktywności członków.

Prezes zarządu
Sławomir Kałka

zdjęcia: Marzena Drozdowska i Adam Staniszewski

Najnowsze aktualności

Zarządzenie nr 101/2024...

Zarządzenie nr 101/2024 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ósmoklasistki z Działoszyna ...

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół T...

Kategoria: Historia, Oświata,

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

„Międzynarodowy Dzień Ziem...

19 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:30 w Bogaty...

Kategoria: Ekologia, Oświata, Współpraca transgraniczna,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

XVII edycja programu Indeks St...

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przypo...

Kategoria: Oświata,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ogłoszenie dotyczące wstrzym...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje,...

Kategoria: Biznes, Praca,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności