Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo | Gmina | Miasto |
Data publikacji: 7 kwietnia 2022

6 kwietnia br. odbyło się robocze spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza z Przewodniczącym Rady Osiedla nr 8 w Bogatyni Grzegorzem Krawczykiem oraz przedstawicielem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Spotkanie dotyczyło rozwiązania kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 352 i nr 354.

W trakcie spotkania omówiono propozycję burmistrza i przewodniczącego rady osiedla, dotyczącą budowy ronda oraz aktywnego przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 352 z drogą wojewódzką nr 354 (na wysokości stacji paliw LOTOS). Zaproponowano, aby DSDiK wykonało koncepcję budowy ronda w celu określenia możliwości zrealizowania przedsięwzięcia w tej lokalizacji.

Kolejnym tematem spotkania była ul. Młodych Energetyków znajdująca się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 354. Omówiono obecną organizację ruchu i wskazano potrzebę odnowienia oznakowania poziomego (przedstawiciel DSDiK poinformował, że obecnie trwa wybór wykonawcy do realizacji tego zadania). Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu na ul. Młodych Energetyków w Bogatyni oraz na częste przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców, przewodniczący rady osiedla poinformował, że wystąpi do DSDiK z wnioskiem o ustanowienie w tym rejonie strefy ograniczonej prędkości do 40 km/h. W związku z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 5 burmistrz i przewodniczący zgłosili potrzebę montażu dodatkowych barierek ochronnych w rejonie przejścia dla pieszych.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozpatrzy zgłoszone podczas spotkania wnioski.

Najnowsze aktualności

Ogłoszenie Powiatowego Urzęd...

Ogłoszenie dotyczące naboru wniosków o prz...

Kategoria: Komunikaty, Praca,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Program „Dostępne Miesz...

To program skierowany do osób z niepełnospr...

Kategoria: Pomoc społeczna,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Ruszyła akcja „Paczuszka dl...

Z inicjatywy burmistrza Wojciecha Dobrołowic...

Kategoria: Pomoc społeczna, Rodzina,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Informacja Terenowego Punktu P...

Terenowy Punkt Paszportowy w Bogatyni uprzejm...

Kategoria: Komunikaty,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Pierwszy medal na Mistrzostwac...

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tae...

Kategoria: Sport i rekreacja,

29 listopada 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności