Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo | Gmina | Miasto |
Data publikacji: 7 kwietnia 2022

6 kwietnia br. odbyło się robocze spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza z Przewodniczącym Rady Osiedla nr 8 w Bogatyni Grzegorzem Krawczykiem oraz przedstawicielem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Spotkanie dotyczyło rozwiązania kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 352 i nr 354.

W trakcie spotkania omówiono propozycję burmistrza i przewodniczącego rady osiedla, dotyczącą budowy ronda oraz aktywnego przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 352 z drogą wojewódzką nr 354 (na wysokości stacji paliw LOTOS). Zaproponowano, aby DSDiK wykonało koncepcję budowy ronda w celu określenia możliwości zrealizowania przedsięwzięcia w tej lokalizacji.

Kolejnym tematem spotkania była ul. Młodych Energetyków znajdująca się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 354. Omówiono obecną organizację ruchu i wskazano potrzebę odnowienia oznakowania poziomego (przedstawiciel DSDiK poinformował, że obecnie trwa wybór wykonawcy do realizacji tego zadania). Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu na ul. Młodych Energetyków w Bogatyni oraz na częste przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców, przewodniczący rady osiedla poinformował, że wystąpi do DSDiK z wnioskiem o ustanowienie w tym rejonie strefy ograniczonej prędkości do 40 km/h. W związku z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 5 burmistrz i przewodniczący zgłosili potrzebę montażu dodatkowych barierek ochronnych w rejonie przejścia dla pieszych.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozpatrzy zgłoszone podczas spotkania wnioski.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności