Aktywne soboty z Klanzą

Kultura | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 9 czerwca 2021

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na cykl działań sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA W PARKU.

AKTYWNA SOBOTA W PARKU jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Gminy Bogatynia. To nieodpłatne profilaktyczne działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowane w Gminie Bogatynia w okresie od 12 czerwca do 28 sierpnia 2021 r.

W ramach projektu zostanie zrealizowanych 5 imprez w Parku Miejskim im. Jana Pawła II. Każda impreza prowadzona będzie w oparciu o zasady i metodykę pedagogiki zabawy oraz pedagogiki cyrku. Realizowana będzie przez doświadczonych animatorów i trenerów KLANZY oraz wolontariuszy-członków i sympatyków KLANZY, młodzieży współpracującej ze Stowarzyszeniem. W trakcie spotkań będą wykorzystane ciekawe, oryginalne i atrakcyjne rekwizyty zachęcające uczestników do wspólnych działań, aktywnego i twórczego sposobu spędzania czasu wolnego.

Działania realizowane w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA W PARKU mają zainspirować mieszkańców naszej Gminy do podejmowania aktywnych i twórczych działań i wypracować modę na wspólne spotkania w miejskim parku i na placach zabaw, podczas których będą mogli podnosić swoje umiejętności manipulowania różnymi rekwizytami cyrkowymi, nawzajem uczyć się, rozwijać swoje zdolności, zainteresowania oraz doświadczać wspólnych działań.

Do udziału w projekcie zapraszane będą również placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, rady osiedlowe i instytucje kulturalno-sportowe.

Działania realizowane w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA W PARKU będą odbywać się zawsze w soboty w godz. od 15:00 do 18.00 w Parku Miejskim im. Jana Pawła II.

Terminy spotkań:
12 i 26 czerwca,
10 i 31 lipca,
28 sierpnia.

Partner projektu:
Gmina Bogatynia

Patroni medialni:
TV Bogatynia, ArtRadio Bogatynia, bogatynia.info.pl, bogatynia.pl

 

Najnowsze aktualności

Bogatyńska „Noc spisowa...

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Lud...

Kategoria: Najważniejsze wiadomości, Społeczeństwo,

17 września 2021
Czytaj więcej

W obiektywie Marzeny Drozdowsk...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "P...

Kategoria: Ciekawostki, Zdrowie,

17 września 2021
Czytaj więcej

82. rocznica agresji Związku ...

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej usta...

Kategoria: Historia,

17 września 2021
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Romanem ...

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pis...

Kategoria: Kultura,

15 września 2021
Czytaj więcej

Pisarz-podróżnik spotkał si...

14 września Bibliotekę Publiczną w Bogatyn...

Kategoria: Kultura, Oświata,

15 września 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności