Akcja Zima 2022 „Profilaktyka uzależnień – bezpieczne ferie”

Oświata | Profilaktyka | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 7 lutego 2022

Od 31 stycznia do 4 lutego odbyła się Akcja Zima zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Uczestniczyły w nich dzieci z pięciu szkół podstawowych naszej gminy: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, SP Porajów i SP Opolno Zdrój.

Nad bezpieczeństwem i organizacją zajęć czuwała wykwalifikowana kadra opiekunów, którzy prowadzili różnorodne zajęcia, w tym zajęcia integracyjne, świetlicowe, sportowe i plastyczne. Zajęcia te miały na celu rozwijać u młodych ludzi zainteresowania sportowe, doskonalić u nich samodyscyplinę i uczyć przestrzegania zasad fair play. Codzienne zabawy sportowe pozwalały dzieciom czerpać radość z aktywności fizycznej, uczyły także współdziałania w grupie. Każde z dzieci miało możliwość rozwijania kreatywności, twórczego myślenia, pomysłowości i wyobraźni. Opiekunowie starali się, by zajęcia były interesujące dla wszystkich uczestników i tych młodszych i starszych. Poprzez udział w różnorodnych zabawach integracyjnych dzieci budowały pozytywny obraz samego siebie, zdobywały i kształciły swoje umiejętności, uczyły się akceptacji, tolerancji jak również komunikacji.

Przeprowadzone zostały pogadanki na temat bezpiecznych ferii i profilaktyki uzależnień, mające na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń, które wynikają podczas korzystania z różnych używek: papierosów, alkoholu, narkotyków czy napojów energetyzujących. Dzieci wykonały na ten temat prace plastyczne, dzięki którym utrwaliły wiedzę oraz miały okazję rozwinąć swoje umiejętności manualne.

Każda ze szkół wykazywała się kreatywnością poprzez organizacje zabaw takich jak „Mam Talent” czy Bal Przebierańców.

Zabawy integracyjne prowadzone przez Animatorkę Gabarkę cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna Akcja Zima odbywała się w zaostrzonym reżimie sanitarnym, a nad jej bezpieczeństwem czuwał wykwalifikowany ratownik medyczny.

Najnowsze aktualności

Zmiana ostrzeżenia hydrologi...

Data i godzina wydania: 23.02.2024 - godz. 03...

Kategoria: Ostrzeżenia,

23 lutego 2024
Czytaj więcej

Festiwal trzech krajów z nagr...

Teatr Gerharta Hauptmanna zaprasza w dniach o...

Kategoria: Kultura, Zagranica,

22 lutego 2024
Czytaj więcej

Tydzień Pomocy Ofiarom Przest...

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu uprzeJm1e in...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Program „AKTYWNY SAMORZĄD...

Od 1 marca rusza nabór wniosków do pilotaż...

Kategoria: Integracja, Pomoc społeczna,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie prac nad projekte...

OGŁOSZENIE Burmistrz Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności