85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Historia | Okolicznościowe |
Data publikacji: 3 września 2024

1 września to data, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dzień, który zmienił bieg historii. W tym roku obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Delegacja burmistrza Wojciecha Dobrołowicza, wiceburmistrz Aleksandry Ratajczak, przewodniczącej Rady Miejskiej Edyty Małkiewicz, Pani Olgi Kurczyk i Pana Stanisława Jarosza złożyła kwiaty pod pomnikiem pamięci, oddając hołd wszystkim tym, którzy walczyli i zginęli w obronie naszej ojczyzny.

To wydarzenie jest nie tylko okazją do uczczenia pamięci poległych, ale także momentem refleksji nad bohaterstwem, odwagą i poświęceniem milionów Polaków. Ich determinacja w obronie wolności i godności narodowej stała się fundamentem, na którym budujemy dzisiejszą Polskę.

W ich imieniu i dla przyszłych pokoleń musimy dbać o pokój i budować przyszłość w duchu jedności. Niech ta rocznica będzie dla nas przypomnieniem, że wartości, o które walczyli nasi przodkowie, muszą być pielęgnowane i przekazywane kolejnym pokoleniom.

Najnowsze aktualności

Wernisaż wystawy rysunku Barb...

20 stycznia w naszej bibliotece odbyło się ...

Kategoria: Kultura,

21 stycznia 2026
Czytaj więcej

Urząd Skarbowy w Zgorzelcu za...

Szanowni Państwo, Naczelnik Urzędu Skarbow...

Kategoria: Biznes, Praca,

20 stycznia 2026
Czytaj więcej

Program „Aktywni” 2026 ...

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłos...

Kategoria: Granty, Sport i rekreacja, Turystyka, Zdrowie,

20 stycznia 2026
Czytaj więcej

Spotkanie z Przewodniczącymi ...

19 stycznia w Urzędzie Miasta odbyło się s...

Kategoria: Miasto, Urząd,

20 stycznia 2026
Czytaj więcej

Zmiana ostrzeżenia meteorolog...

Obszar: powiat zgorzelecki Zjawisko: Silny...

Kategoria: Ostrzeżenia,

19 stycznia 2026
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności