640-lecie wsi Jasna Góra

Gmina | Historia | Okolicznościowe |
Data publikacji: 26 września 2023

W sobotę (23.09) mieszkańcy wsi Jasna Góra świętowali Jubileusz 640-lecia swojej miejscowości. To wyjątkowe wydarzenie było też okazją do pochwalenia się tą piękną wsią.

Pierwsze zapiski o dawnej wsi Lichtenberg, położonej u stóp Guślarza pochodzą z 1383 roku. Dziś mieszka tu 370 osób. Na rzecz mieszkańców działają wspólnie Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jasnej Góry „Góra Możliwości”. To również oni zorganizowali uroczystości, zapewniając szereg atrakcji dla uczestników Jubileuszu. Było coś dla ciała i dla ducha. Na scenie wystąpiły: Zespół Wokalny Klubu Nauczycielskiego „Izis”, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Jubilaci”, a także solista Dariusz Rdzanek. Na stoiskach prezentowało się rękodzieło i naturalne kosmetyki, a dla mieszkańców i gości przygotowano poczęstunek. W ramach rocznicowych obchodów OSiR zorganizował także turniej piłki siatkowej oraz turniej futbolu stołowego. Na najmłodszych gości czekały dmuchańce i animacje z Gabarką.

W trakcie pikniku można było również obejrzeć wystawę starych pocztówek i film o miejscowości, zrealizowany specjalnie na tę okazję przez Radę Sołecką i Stowarzyszenie „Góra Możliwości”. Z okazji 640-lecia Jasnej Góry zamówiona została pamiątkowa tablica, która zawiśnie przy świetlicy wiejskiej.

Obchody Jubileuszowe były okazją do przedstawienia wsi Jasna Góra w ramach powiatowego konkursu: „Nasza Wieś – Mamy się czym pochwalić”.

Na zaproszenie organizatorów w Jubileuszu uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kubica. Burmistrz przekazał na ręce sołtysa Krzysztofa Legeżyńskiego pamiątkową kronikę, której karty będą zapełniać się kolejnymi wydarzeniami ważnymi w życiu mieszkańców sołectwa.

Najnowsze aktualności

Szukasz kreatywnego i zrównow...

Podaruj namiastkę Zoo Görlitz, wręczając ...

Kategoria: Okolicznościowe, Zagranica,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Mikołajki Na Sportowo Dla Os...

W sobotę 2 grudnia, w Szkole Podstawowej nr ...

Kategoria: Integracja, Sport i rekreacja,

7 grudnia 2023
Czytaj więcej

Programy grantowe...

"Kreatywna Europa" Program "Kreatywna Euro...

Kategoria: Granty, Kultura, NGO, Społeczeństwo, Współpraca transgraniczna,

6 grudnia 2023
Czytaj więcej

PFRON – Program wyrówny...

Ruszyła kolejna edycja "Programu wyrównywan...

Kategoria: Granty, NGO, Pomoc społeczna,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej

„Mini Playback Show̶...

W środę, 29 listopada 2023 r. o godzinie 16...

Kategoria: Kultura,

5 grudnia 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności