Wsparcie dla pszczelarzy Dolnego Śląska
W 2025 roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego planuje wesprzeć lokalnych pszczelarzy, przekazując im darmowy pokarm w postaci ciasta pszczelego. Każdy kwalifikujący się pszczelarz otrzyma 1 kilogram ciasta na każdą posiadaną rodzinę pszczelą.
Kto i jak może skorzystać z pomocy?
Z programu mogą skorzystać zarówno pszczelarze zrzeszeni w organizacjach, jak i osoby niezrzeszone. Warunkiem jest miejsce zamieszkania na terenie województwa dolnośląskiego oraz posiadanie rodzin pszczelich zarejestrowanych u właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii.
Jak można ubiegać się o pomoc?
Pszczelarze zrzeszeni w organizacjach pszczelarskich powinni zgłosić chęć udziału do swojej organizacji najpóźniej do 15 maja 2025 roku. Organizacje te przekażą następnie zbiorcze informacje do okręgowych związków pszczelarskich. Osoby niezrzeszone również muszą zgłosić się do lokalnych organizacji działających na poziomie gminy lub powiatu w tym samym terminie. Dodatkowo będą zobowiązane do dostarczenia zaświadczenia od Powiatowego Lekarza Weterynarii o liczbie zazimowanych rodzin pszczelich, według stanu na 30 września 2024 roku. Za koordynację zbierania danych odpowiada Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej.
Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można uzyskać w biurze Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej pod nr telefonu: 76 852 36 52, e-mail: zpzl@op.pl
Najnowsze aktualności
Ostrzeżenie nr 33 – Prz...
Kategoria: Ostrzeżenia,
Dotacje z zakresu ochrony śro...
Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,
Międzyszkolna Liga Strzelecka...
Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,
Wsparcie dla pszczelarzy Dolne...
Kategoria: Ochrona środowiska,
Ceramiczne domy przysłupowe...
Kategoria: Domy przysłupowe, Oświata, Współpraca transgraniczna,