Pełnoletni festiwal!

Oświata |
Data publikacji: 11 kwietnia 2025

9 kwietnia, XVIII Powiatowy Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim przemienił gościnną scenę Bogatyńskiego Ośrodka Kultury w arenę niezwykłych zmagań językowych.

Cóż to były za przeżycia: emocjonalna wędrówka od Kota w butach do Kota w pustym mieszkaniu, wizyta u dentysty, w oficynie wydawniczej, w centrum handlowym, w szkole czy nawet w dżungli! Wyśpiewano największe przeboje: od klasycznych Zombies (The Cranberries) i Bohemian Raphsody (Queen), po wielkie współczesne hity jak Roar (Katy Perry) czy APT (ROSÉ & Bruno Mars). Nie zabrakło tańca, a nawet gry na pianinie, akordeonie czy skrzypcach.

30 prezentacji, w tym wiersze, piosenki, scenki i skecze autorskie to efekt pracy ponad 60 uczniów i ich 11 nauczycieli z 12 szkół powiatu zgorzeleckiego.

Chociaż tylko 7 prezentacji stanęło na podium (od solistów do grup pięcioosobowych), dziesięcioosobowa komisja przyznała też 6 wyróżnień. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Kiedy zacząć językową przygodę? Organizatorzy festiwalu uważają, że najlepiej już w przedszkolu, a nasi najmłodsi aktorzy z Przedszkola nr 3 i z Przedszkola nr 6 są tego żywym dowodem – wystąpili obok uczniów szkół podstawowych i średnich!

Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim to konkurs wyrównujący szanse edukacyjne, rozwijający zainteresowania i pasje, zarazem to nauka przez doświadczenie, a nawet profilaktyka uzależnień! Rozwija umiejętności interpersonalne, uczy walczyć ze stresem, dostarcza poczucia sukcesu i przynależności.

Czy festiwal zabierze nas jeszcze w wielką językową przygodę? Organizator czyli Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni ma taką nadzieję! Ponieważ nasz konkurs jest objęty podwójnym honorowym patronatem, pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia panu Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz Staroście Zgorzeleckiemu panu Arturowi Bielińskiemu za życzliwe wsparcie organizacyjne. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom.

Festiwal w pigułce:
Honorowy patronat: Starosta Zgorzelecki – Artur Bieliński oraz Burmistrz MiG Bogatynia – Wojciech Dobrołowicz.
Organizator: Dyrektor SP 4 w Bogatyni – Agnieszka Drewniacka.
Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, UMiG w Bogatyni, ADK System, CRT Radomierzyce, PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, Macmillan Polska Sp. z o.o.

FM FAJA 2006-2025© 1642 uczniów, 537 prezentacji, niemal wszystkie szkoły powiatu zgorzeleckiego, w tym goście z Euroregionu Nysa.

Szczegółowe wyniki do pobrania <tutaj>

Najnowsze aktualności

„Kosmiczna Nuda” – s...

W czwartek, 29 maja w Bogatyńskim Ośrodku K...

Kategoria: Kultura, Okolicznościowe,

30 maja 2025
Czytaj więcej

Rewitalizacja przestrzeni park...

Program „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” to p...

Kategoria: Gmina,

30 maja 2025
Czytaj więcej

IV Powiatowy Konkurs „Kornel...

24 maja 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im....

Kategoria: Oświata,

30 maja 2025
Czytaj więcej

„Interreg Story” – k...

Wiesz już wszystko, co warto wiedzieć o pro...

Kategoria: Komunikaty, NGO, Współpraca transgraniczna,

29 maja 2025
Czytaj więcej

Dzień Działacza Kultury...

Z okazji Dnia Działacza Kultury składam ser...

Kategoria: Kultura, Okolicznościowe,

29 maja 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności