Warsztaty rewitalizacyjne

Gmina | Miasto | Rewitalizacja | Społeczeństwo |
Data publikacji: 5 kwietnia 2024

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz zaprosił wszystkich zainteresowanych na warsztaty rewitalizacyjne z ekspertkami Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju z Poznania.

Robocze spotkanie dotyczące budowania założeń do GPR odbyło się wczoraj (4.04) w sali tanecznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Gościem warsztatów był Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który przypomniał projekty realizowane przez Gminę Bogatynia przy wsparciu Województwa Dolnośląskiego oraz poinformował o wynegocjowanym rekordowym budżecie unijnym dla Dolnego Śląska, który będzie przeznaczony na rozwój regionu. Marszałek odpowiadał także na pytania zgłaszane przez uczestników spotkania.

Warsztaty prowadziły przedstawicielki Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju z Poznania, która na zlecenie Gminy opracowała już diagnozę do GPR. W trakcie roboczego spotkania omówione zostały założenia rewitalizacji, problemy oraz wyzwania w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej na wyznaczonych do rewitalizacji obszarach miasta i gminy.

Z zaproszenia na warsztaty skorzystali przedstawiciele sołectw, stowarzyszeń, gminnych szkół, jednostek podległych Gminie, radni Rady Miejskiej oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.

Gminny Program Rewitalizacji to ważny dla Gminy dokument, ze względu na kluczową rolę w prowadzeniu kompleksowych działań rewitalizacyjnych przy współudziale lokalnej społeczności. Stanowi on również niezbędny element w procesach aplikacyjnych o środki zewnętrzne na zadania dotyczące rewitalizacji.

 

Najnowsze aktualności

Posiedzenie Komisji Wspólnej ...

Wczoraj (24.07) w Urzędzie Wojewódzkim we W...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Ochrona środowiska, Samorząd, Współpraca transgraniczna,

25 lipca 2024
Czytaj więcej

Nabór na opiekuna świetlicy ...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia ogłasza n...

Kategoria: Komunikaty, Polecane, Praca,

24 lipca 2024
Czytaj więcej

Święto Policji...

24 lipca to data szczególna dla policjantów...

Kategoria: Mundurówka, Okolicznościowe,

24 lipca 2024
Czytaj więcej

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności