Prelekcja na temat historii miasta

Gmina | Historia | Miasto |
Data publikacji: 7 lutego 2024

6 lutego, w ciepłej atmosferze czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się, po raz drugi, spotkanie pod nazwą „Dzieje Bogatyni do 1945 roku”.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy czytelników z Klubu Miłośników Książki licznie zgromadziło mieszkańców – miłośników historii naszego miasta pragnących zgłębić tajemnice dawnych czasów.

W spotkaniu wziął udział burmistrz Wojciech Dobrołowicz. Uczestnicy mieli okazję przenieść się w czasie dzięki bogatym archiwaliom, zdjęciom i pocztówkom z początku XX wieku.

Historia znanych rodów zamieszkujących dawne Reichenau ożyła na nowo, a każdy obecny mógł poczuć się częścią tej niezwykłej opowieści.

Spotkanie otworzyła pani Bożena Mazowiecka dyrektor biblioteki, podkreślając znaczenie historii i tradycji w życiu współczesnej społeczności.

Burmistrz, w swoim podziękowaniu, nie zapomniał o wszystkich, dzięki którym to inspirujące wydarzenie mogło się odbyć. Słodki poczęstunek i aromatyczna kawa dopełniły atmosferę spotkania czyniąc je nie tylko okazją do wymiany poglądów i wspomnień, ale także momentem przyjemnego relaksu i integracji mieszkańców.

Najnowsze aktualności

Wypad na Sępią Górę w posz...

W niedzielę 23 marca, 13-osobowa grupa stowa...

Kategoria: Stowarzyszenia, Turystyka,

25 marca 2025
Czytaj więcej

Mistrzostwa Miasta i Gminy w P...

W poniedziałek 24.03.2025 w Szkole Podstawow...

Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,

25 marca 2025
Czytaj więcej

Sesja Rady Miejskiej – 2...

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 marca 2025
Czytaj więcej

Trening strzelecki uczniów &#...

20 marca strzelnicę sportową Ośrodka Sport...

Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,

24 marca 2025
Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Wiosny...

21 marca 2025 r. w Przedszkolu Publicznym nr ...

Kategoria: Okolicznościowe, Oświata, Współpraca transgraniczna,

24 marca 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności