Młodzi bogatynianie w Akcji+

Ciekawostki | Oświata | Polecane | Społeczeństwo |
Data publikacji: 29 stycznia 2021

Uczniowie bogatyńskiej Trójki biorą udział w ogólnopolskim programie Młodzi w Akcji+, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych.

Podczas trwania programu, nadzorowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, zespoły uczniowskie wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni realizują go pn. „Architekci przyszłości”. Młodzi ludzie, jako pełnoprawni obywatele i obywatelki chcieliby współdecydować o tym, jak wygląda okolica, w której mieszkają, uczą się i odpoczywają. Ich działania polegają na poznaniu miasta oraz pozostawieniu w nim własnego śladu tak, aby stało się lepszym i bardziej przyjaznym miejscem do życia. Chcąc dokładnie poznać rzeczy i miejsca ważne dla miasta potrzebne jest wsparcie lokalnej społeczności. Bardzo ważną rzeczą w tych działaniach jest współpraca z mieszkańcami. Wszyscy, którzy są zainteresowani losem swojego miejsca zamieszkania mogą dołączyć do działań i pokazać młodym ludziom miejsca ciekawe i ważne. Uczniowie i uczennice przeprowadzą lokalną diagnozę. Wszystkie informacje uzyskane podczas działań w projekcie zostaną zaprezentowane publicznie, a zebrane wnioski przedstawione lokalnym władzom. To dobry moment, zważywszy na fakt, że w najbliższym czasie MiG Bogatynia przystąpi do opracowania nowej strategii rozwoju gminy na lata 2021-2027.

Zachęcamy zatem do wypełnienia krótkiej ankiety, przygotowanej przez uczniów SP nr 3. Będzie ona dostępna do 7 lutego br. Wystarczy kliknąć w <link>

Najnowsze aktualności

OGŁOSZENIE...

Gmina Bogatynia została powiadomiona o możl...

Kategoria: Komunikaty,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Wojciech Dobrołowicz i Monika...

Burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz oraz...

Kategoria: Gmina, Media, Miasto,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny dla dzieci ...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego se...

Kategoria: Kultura, Rolnictwo,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Konkurs dla dzieci na rymowank...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego se...

Kategoria: Kultura, Rolnictwo,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Programy grantowe...

Przedstawiamy informacje o nowych programach ...

Kategoria: Energetyka, Granty, Historia, Kultura,

2 lutego 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności