Harcerze przekazali światło pokoju

Ciekawostki | Okolicznościowe |
Data publikacji: 14 grudnia 2023

(13.12) Tradycyjnie, jak co roku, sztafeta światła z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarła do bogatyńskiego urzędu. W tym roku wydarzeniu towarzyszy przesłanie „Czyńmy pokój”.

Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego przekazali burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi harcerze z bogatyńskiej 15. Wodnej Drużyny Harcerskiej „Róża Wiatrów”, którzy od kilku lat uczestniczą w akcji roznoszenia światła. Jak zapowiedział burmistrz Bogatyni, płomień przekaże do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni.

To już 33. edycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem odpala się od wiecznego płomienia jedną świeczkę, której płomień obiega świat niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w niedzielę 10 grudnia. Harcerze odebrali płomień od słowackich skautów i wyruszyli dalej, do szkół, szpitali, urzędów i domów, by przekazać je tym, którzy zechcą je przyjść pod swój dach.

Najnowsze aktualności

Festiwal „Polska od Kuchni...

Festiwal „Polska od Kuchni” - trwają zap...

Kategoria: Kultura, Stowarzyszenia,

9 maja 2025
Czytaj więcej

19. edycja kampanii #DzieńBez...

Już 11 maja startuje kolejna edycja ogólnop...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

9 maja 2025
Czytaj więcej

Bogatynia, Porajów – 12...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

9 maja 2025
Czytaj więcej

Dotacje z zakresu ochrony śro...

Ruszyły dotacje z zakresu ochrony środowisk...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

8 maja 2025
Czytaj więcej

Międzyszkolna Liga Strzelecka...

We wtorek 6 maja trening strzelecki przeprowa...

Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,

8 maja 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności