GUS – Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach

Turystyka |
Data publikacji: 9 października 2023

Główny Urząd Statystyczny zachęca do wzięcia udziału w badaniach statystycznych dotyczących uczestnictwa mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (PKZ).

Na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w wylosowanych mieszkaniach badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Badanie realizowane będzie przede wszystkim telefonicznie. Ankieterzy będą kontaktować się z wylosowanymi osobami od 2 do 20 października br.

Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach (prywatnych lub służbowych) członków gospodarstw domowych w III kwartale 2023 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy m.in o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.

Informacja o badaniu na stronie GUS <kliknij>

Najnowsze aktualności

Święto Wojska Polskiego...

15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...

Kategoria: Historia, Mundurówka, Okolicznościowe,

14 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Dzień Energetyka...

Z okazji Dnia Energetyka składam Dyrekcji or...

Kategoria: Okolicznościowe,

14 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Otwarcie kąpieliska miejskieg...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Gmina, Miasto, Społeczeństwo, Sport i rekreacja, Turystyka,

13 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Nabór wniosków w sprawie org...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu ogłasza n...

Kategoria: Komunikaty,

13 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne N...

Obszar: województwo dolnośląskie, powiat z...

Kategoria: Ostrzeżenia,

12 sierpnia 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności