„Emocje w życiu dzieci” – bezpłatne warsztaty

Pomoc społeczna | Rodzina | Społeczeństwo |
Data publikacji: 9 września 2024

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele i Wychowawcy

Wiemy, jak ważny i istotny jest rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw, chcąc wspierać i dbać również o tę ważną sferę naszych uczniów, miło nam poinformować, iż rozpoczynamy cykl kreatywnych i bezpłatnych warsztatów „Emocje w życiu dzieci”.

Jest to inicjatywa mająca na celu wsparcie dzieci w wieku 7-11 lat z terenu Miasta i Gminy Bogatynia w sferze rozwoju emocjonalnego i społecznego poprzez naukę lepszego radzenia sobie z własnymi emocjami i stresem. Budowania poczucia własnej wartości oraz adekwatnej samooceny. Wzmacniania w dzieciach odwagi i wiary w siebie, a także budowania pozytywnych relacji z innymi. Pokazania oraz nauczenia się zachowania asertywnego w celu reagowania w sytuacjach trudnych
i konfliktowych.

Zajęcia będzie prowadziła Pani Katarzyna Jankowska z Wrocławia, która jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego z tytułem magistra psychologii ze specjalizacją psychologii klinicznej. Na co dzień pracuje głównie z młodzieżą szkolną, prowadzi zajęcia z najmłodszymi uczniami w klasach 1-3, ale również realizuje zajęcia warsztatowe z młodzieżą licealną i uczniami innych szkół średnich. Posiada stały certyfikat realizatora programu profilaktycznego DEBATA, rekomendowanego przez PARPA, realizując zajęcia związane z profilaktyką alkoholową. Dodatkowo zajmuje się także profilaktyką uzależnień behawioralnych, profilaktyką przemocy i zachowań autodestrukcyjnych, prowadzi zajęcia związane z komunikacją, relacjami w grupie i wieloma tematami bliskimi każdemu młodemu człowiekowi.

Podczas zajęć z dziećmi wykorzystanych będzie wiele metod aktywizujących, ponieważ dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Zajęcia będą mieć formę warsztatową, będą to: zabawy dydaktyczne, zajęcia plastyczne, manualne, twórcze pozwalające na wykorzystanie naturalnego potencjału dziecka.

Każde dziecko podczas zajęć będzie mieć szansę nie tylko spędzić ciekawie i radośnie czas, ale także poznać i wzbogacić swój potencjał, jednocześnie dzieląc się z grupą swoimi emocjami.

Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu, w godz. 17:00 – 20:00 w Świetlicy BOPSiWR przy ul. Wyczółkowskiego 42. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Liczba miejsc jest ograniczona, zapraszamy do zgłoszenia udziału dziecka oraz wypełnienia karty rekrutacyjnej w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni, Dział Organizacyjno-Prawny, p. 17.

Dodatkowe informacje pod numerami:

75 77 72 444
75 77 72 443

Pierwsze spotkanie już 11 września (środa) godz. 17:00.

Wiemy, że będą to warsztaty dobrej zabawy, kreatywnego myślenia, ale przede wszystkim ćwiczenia i zabawy wspierające emocje dzieci.

Podczas spotkań dzieci rozwiną swoje kompetencje emocjonalne, potencjał twórczy, kreatywny oraz pobudzą swoją wyobraźnię.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty i udziału w spotkaniach, które z pewnością dostarczą dzieciom cennych i wartościowych informacji o sobie i nie tylko.

Podczas zajęć poruszanych będzie wiele ważnych tematów, m.in.:

GDZIE RODZĄ SIĘ EMOCJE I DO CZEGO SĄ POTRZEBNE ?
CZY STRES TEŻ JEST EMOCJĄ?
UCZYMY SIĘ ROZWIĄZYWAĆ KONFLIKTY
CZY TO CO MYŚLĘ O SOBIE JEST ISTOTNE W MOIM ŻYCIU?
ASERTYWNOŚĆ W NASZYM ŻYCIU
EMPATIA I TOLERANCJA – MOZNA SIĘ NAUCZYĆ TYCH ZACHOWAŃ
RELACJE Z GRUPĄ I PRESJA RÓWIEŚNICZA
SYTUACJE NIEBEZPIECZNE- UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE
ROZWIJAMY UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACYJNE
CO ROBIĆ ABY BYĆ BEZPIECZNYM

Organizatorem spotkań jest Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny przy Honorowym Patronacie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza.

Wspieramy rozwój emocjonalny i społeczny dzieci z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

karta zgłoszenia

tematy warsztatów

Najnowsze aktualności

Wypad na Sępią Górę w posz...

W niedzielę 23 marca, 13-osobowa grupa stowa...

Kategoria: Stowarzyszenia, Turystyka,

25 marca 2025
Czytaj więcej

Mistrzostwa Miasta i Gminy w P...

W poniedziałek 24.03.2025 w Szkole Podstawow...

Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,

25 marca 2025
Czytaj więcej

Sesja Rady Miejskiej – 2...

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 marca 2025
Czytaj więcej

Trening strzelecki uczniów &#...

20 marca strzelnicę sportową Ośrodka Sport...

Kategoria: Oświata, Sport i rekreacja,

24 marca 2025
Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Wiosny...

21 marca 2025 r. w Przedszkolu Publicznym nr ...

Kategoria: Okolicznościowe, Oświata, Współpraca transgraniczna,

24 marca 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności